4 Nisan 2020
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
MİDESİNİ NEREDEN BESLİYORSA DÜŞÜNCESİNİ DE ORADAN ALIYOR
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
ANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN…

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

BESNİ İLÇESİNDE MİLLET BAHÇESİ POLEMİĞİ

6.2.2020

CHP Besni İlçe Başkanı Vakkas Acar, Besni ilçesine yapılması düşünülen millet bahçesi alanının konut alanı olacağını iddia etti. Belediye Başkanı Mehmet Eyüp Emre ise, bu konun doğru olmadığını açıkladı.
CHP Besni İlçe Başkanı Vakkas Acar, tekel depolarının bulunduğu yerin millet bahçesi olarak tahsis edilmesinin ardından buranın bir kısmının belediye tarafından konut alanına çevrildiğini dile getirdi.
Acar açıklamasında, “Millet bahçesi site bahçesi oluyor. İlçemiz Erdemoğlu Mahallesinde on yıldır siyasilerin dilinde düşürmedikleri tekel depolarının yeri birkaç ay önce millet bahçesi olarak ilçemize bedelsiz tahsis edilmişti. Konum olarak ilçemizin merkezinde olup tüm halkın nefes alabileceği bir yer maalesef burası da ranta kurban ediliyor. Besni Belediyesi yaptıkları imar tadilatıyla hem tekel alanı içerisinde hem de bitişiğinde geçmişte park alanı olarak belirlenmiş arsayı konut alanına çevirip belediyenin borcunu ödeyeceklerini iddia ediyorlar. Kısa süreliğine belediyeyi rahatlatacağız diyerek millet bahçesini site bahçesine çeviriyorlar. Şimdi sormak istiyorum Başkana; devletin Besni halkına millet bahçesi olarak tahsis ettiği bu alanı ne hakla konuta çeviriyorsun? Meclis üyelerini bile oyuna getirerek aldığın bu kararı, sana bu şehri teslim eden halka sordun mu? Bu alandaki hak sahiplerine kapalı kapılar arkasında ne vaatlerde bulundunuz?” ifadelerini kullandı.
Besni Belediye Başkanı Mehmet Eyüp Emre ise, iddiaların doğru olmadığını belirterek, “Tekel depoları olarak kullanılan ve millet bahçesi olarak tahsis edilen yer 18 bin 500 metrekaredir. Aynı bölgede 12 bin metrekare şahıslara ait, 6 bin metrekare de belediyemize ait yer bulunuyordu. Biz millet bahçesi dışında kalan yeri konut alanına çevirdik. Belediye olarak millet bahçesi ve konut alanını belirledik. Buradan hem belediyemiz kazanacak hem millet kazanacak. Ortaya atılan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır” diye cevap verdi.

Bu haber 1630 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
ÇELİKHAN DA VEFA EKİBİ YAŞLILARIN HİZMETİNDE
KARAKUŞ AİLESİNDEN 100 BİN TL DESTEK
SAMSAT VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU GÖREV BAŞINDA
BESNİ DE ÇOCUK PARKININ İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ
ÇELİKHAN DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM
BESNİ KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ BİR SÜRELİĞİNE KAPATILDI
JANDARMADAN DIŞARIYA ÇIKMAYIN ANONSU
KAHTA DA VATANDAŞLARIN MASKE FİYATLARINA TEPKİSİ
TUT TA YAŞLILARIN İHTİYAÇLARINI POLİSLER KARŞI
KIZIL AKBABALARIN SAYISINDA ARTIŞ YAŞANDI
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz