27 Subat 2020
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
EBUZER İLE DİNDAŞ KARUN İLE YOLDAŞ OLMAK
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
ANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN…

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

ADIYAMAN HEYETİNDEN ANKARA DA ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER

22.1.2020

AK Parti Milletvekili Ahmet Aydın, Ankara’da bakanlıklarda yaptıkları görüşmelerde ele alınan konuları açıkladı.
AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, bakanlıklar düzeyinde gerçekleştirilen ziyarete ilişkin açıklamada bulundu.
AK Parti Milletvekilleri Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat, Yakup Taş, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı Bütçe ve Strateji Başkanı Naci Ağbal, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı, İlbank Genel Müdürü Yusuf Büyük ile görüştü.
Ahmet Aydın gerçekleştirilen ziyaretlere ilişkin açıklamada bulunarak, “Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile yaptığımız görüşmede Adıyaman mermer ihtisas OSB ile mevcut OSB’nin alt yapı ihtiyaçları, taleplerini konuştuk. Yine GAP ve Kalkınma Ajansı’nın Adıyaman projelerinin desteklenmesi ve sanayi yatırımlarına destek istedik.
Cumhurbaşkanlığı Bütçe ve Strateji Başkanı Naci Ağbal ile yeni yatırım programına alınacak olan projelerimiz ile mevcut projelerimizin desteklenmesi ve projelerimize ilave kaynakların aktarılmasını talep ettik.
İlbank Genel Müdürü Yusuf Büyük ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan ancak yapmadığı Sahabe Safvan bin Muattal Projesi’nin proje revizesini Çevre ve Şehirlilik Bakanlığı üstendi. Bu proje ile ilgi görüşmelerimiz oldu. Belediyelerimizin projelerine destek talebinde bulunduk.
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı ile Nemrut Dağı’na yapılması düşünülen raylı sistemi görüştü. Yurt içi ve yurt dışından projeler üzerinden çalışılıyor. UNESCO’nun görüşü alınmak üzere farklı projeler üzerinde çalışılıyor. UNESCO’nun da kabul edeceği projeyi hayata geçireceğiz.
Şehir merkezinde bulunan Perre Antik Kentin kazı programı ile ilgili önemli gelişmeler yaşandı. Bakanlığın bu noktada ciddi desteklerini alıyoruz. Tuz Hanı için daha önceden 3 milyon ödenek gönderildi. Ona ek destek istedik. 10 Milyon Avro’luk İPA Projesi kapsamında yapacaklarımızı konuştu. Müze ile ilgili proje revizyonu üzerinde konuştuk.
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin ile yaptığımız görüşmede ise 27 milyon tutarındaki Kırsal Kalkınma Projelerinin tamamına onay verdi. Recep İçme Suyu ile ilgili temennimiz en kısa zamanda bu işin ihalesini yapılması, barajlar ve sulamalarına ilişkin bütün projeleri ile ilgili ciddi destek alacağız inşallah” dedi.

Bu haber 930 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
BETON BARİYERLERE TARİHİ MOTİFLER
KORONAVİRÜS NEDENİYLE MASKELER KARABORSAYA DÜŞTÜ
ABDLİ AVCI UZUN BOYNUZLU DAĞ KEÇİSİ AVLADI
AK PARTİ DEN CHP ADIYAMAN İL BAŞKANLIĞINA ZİYARET
DÜNYA HARİKASI NEMRUT DAĞI NIN EŞSİZ GÖRÜNTÜLERİ
KADIN KONUKEVİNDEN ÇOCUKLARA EL EMEĞİ HEDİYELER
TUTDERE DEN ADALET VE EKONOMİ AÇIKLAMASI
SURİYELİ KADINLAR MESLEK SAHİBİ OLUYOR
ADIYAMAN DA BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN CEM YAPILDI
AK PARTİ DE KONGRE SÜRECİ BAŞLIYOR
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz