4 Nisan 2020
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
MİDESİNİ NEREDEN BESLİYORSA DÜŞÜNCESİNİ DE ORADAN ALIYOR
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
ANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN…

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

ADIYAMAN DA SAĞLIKTA BİR İLKE İMZA ATILDI

15.12.2019

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Türkiye Ulusal İşitme Tarama Programı” kapsamında Yenidoğan İşitme Tarama Referans Merkezlerinden biri olarak hizmet vermeye başlayan Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir ilke imza atıldı.
İstenilen bütün donanım ve şartları yerine getirerek “Yenidoğan İşitme Tarama Referans Merkezi” ruhsatını almaya hak kazanan Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Koklear İmplant (Biyonik Kulak) ameliyatı gerçekleştirildi.
Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanlarından Prof. Dr. Cüneyt Yılmazer, Prof. Dr. Erkan Karataş, Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Elmir Bayramoğlu, Doç. Dr. Mehmet Karataş, Dr. Öğr. Üyesi Sedat Doğan, Uzman Dr. Serhat Yaslıkaya ve yardımcı sağlık personeli tarafından gerçekleştirilen ameliyat ile doğuştan işitme engeli olan iki çocuğa “Koklear İmplant” uygulaması yapılarak biyonik kulak takıldı.
Gerçekleştirilen ameliyatın ardından açıklamalarda bulunan KBB Uzmanı Prof. Dr. Cüneyt Yılmazer, ekip olarak önemli bir operasyona imza attıklarını belirterek “Bugün Adıyaman’da bir ilke imza attık. Halk arasında söylendiği şekilde biyonik kulak ameliyatı yaptık. Yani konjental işitme kaybı olan iki çocuk için cerrahi bir operasyon gerçekleştirdik. Yapılan operasyon, çocuklarımızın geleceği açısından önemli bir yer teşkile ediyor. Çünkü okul çağına gelip te işitme kaybı olan çocukların, bu ameliyatın ardından yaşıtları ile arasında herhangi bir fark kalmıyor. Bu konuda bizden desteklerini esirgemeyen Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Başhekim Doç. Dr. Fatih Doğan ve ekip arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz” dedi.
Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan, hastanenin deneyimli kadrosu ve son teknoloji ile üretilen cihazlarla bölge halkına en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını belirterek, “Öncelikle bu ameliyatta emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Üç yıldır büyük emekle hazırlamaya çalıştığımız ve sonunda mutlu sona ulaştığımız Yenidoğan İşitme Tarama Referans Merkezimizin meyvelerini bugün topladık. Hastanemizde Koklear İmplant (Biyonik Kulak) ameliyatı gerçekleştirildi. İnşallah bundan sonra konjental işitme bozukluğu olan hastalarımıza Kulak Burun Boğaz ekibimiz şifa olacaktır” dedi.
Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ise konuşmasında, başarılı bir operasyona imza atan Adıyaman Üniversitesinin Kulak Burun Boğaz ekibine teşekkür etti.
Turgut, “Operasyonu gerçekleştiren Kulak Burun Boğaz ekibine, Başhekim Doç. Dr. Fatih Doğan’a ve konuk öğretim üyemiz Prof. Dr. Erkan Karataş’a emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Bugün KBB ekibi Adıyaman Üniversitesinde biri 1, diğeri ise 2 yaşında ki evladımıza biyonik kulak taktılar. Yaklaşık bir buçuk-iki ay sonra dış ünite de takılıp, bu çocuklar yavaş yavaş konuşmaya başlayıp, 6 yaşlarında okula gidecekler. Aslında bugün planlamış üç hastamız vardı. Ancak bir hastada üst solunum yolları enfeksiyonu olduğu için onu öteledik. Enfeksiyonu geçtikten sonra inşallah arkadaşlarımız ona da biyonik kulak ya da Tıptaki ismiyle Kohlera İmplant takacaklar. Bugün, bu operasyon ile birlikte organ naklinin önemini ve tıbbın nereye doğru gittiğini bir kez daha gördük. Ben tüm ekibe ve yardımcı sağlık personeline çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu ameliyatlar Adıyaman’da devam edecektir” şeklinde konuştu.

Bu haber 1419 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
ADIYAMAN DA İLK KEZ AÇIK KALP AMELİYATI YAPILDI
ECZANE TEKNİSYENLERİNDEN EVDE KAL MESAJI
KORONAVİRÜSE KARŞI BESLENME REÇETESİ
HASTANELERDE KORONAVİRÜSE KARŞI DEZENFEKTANLI ÖNLE
BARUTÇU, YENİ EK ÖDEME YÖNETMELİĞİNİ DEĞERLENDİRDİ
CHP, SAĞLIKTA Kİ SKANDAL İDDİALARI GÜNDEME TAŞIDI
ADIYAMAN IN SAĞLIKTA Kİ DURUMU DEĞERLENDİRİLDİ
HASTANENİN ZİYARET UYGULAMASI DEĞİŞTİRİLDİ
ONLAR KAR-KIŞ DİNLEMEDEN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR
MAHSUR KALAN HASTAYA SAATLER SONRA ULAŞILDI
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz