20 Ocak 2020
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
MEMLEKET EHLİYETLİ VE LİYAKATLİ MÜDÜRE EMANET
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
ANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN…

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

MİNİK ÖĞRENCİLERİN SERGİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

9.12.2019

Adıyaman Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren 4-6 yaş grubu Kuran kursuna katılan öğrencilerin sergisi büyük beğeni topladı.
Adıyaman’da Müftülük tarafından açılan 4-6 yaş 16 Kuran kursuna katılan 300 öğrencinin el emeği eserler sergilendi. Derslerde yapılan etkinlik kapsamında ortaya çıkartılan eserler alışveriş merkezinde sergilendi. Cami, kabe maketlerinin yanı sıra bir eserin sergilendiği etkinlik ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı.
Serginin açılışını yapan Adıyaman Müftüsü Mehmet Taşcı, “Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın eserlerini ve bir eğitim-öğretim sürecinde öğrenmiş oldukları, almış oldukları eğitimin meyvelerini beraberce görmek, onların bu güzel mutluluklarına ortak olmak üzere bir araya geldik. Adıyaman Müftülüğü olarak faaliyetlerimizin en önemli ayaklarından birisi olan 4-6 yaş Kuran kurslarımızın nasıl olduğunu, içeriğinin ne olduğunu halkımız bilsin, görsün, öğrensin ve onlar da çocuklarını böyle bir eğitimden geçirmek isterlerse böyle bir talepleri olursa bizim Kuran kurslarımıza gelmelerini temin etmek ona bir vesile olsun diye bugün burada bir etkinlik yaptık.
Şuanda burada yapılanlar nesillerimizi zamanın kötülüklerinden, sigara, içki, kumar, uyuşturucu bağımlılığı gibi zararlı alışkanlıklardan nasıl uzak tutarız, onları bu gibi alışkanlıkların, tehlikelerin içine düşmemesi için neler yapabilirizin bir neticesidir.
Cenabı Allah Kur'an-ı Kerim'de bizlere 'Ey iman edenler önce kendinizi sonra da çocuklarını ve ailenizi ateşten koruyun.' buyurmak suretiyle bizim şu dünyadaki en önemli vazifelerimizden, işlerimizden birisinin çocuklarımızı zamanın ve zeminin tehlikelerinden korunmak ve muhafaza etmek olduğunu anlıyoruz.
Yapılan bu çalışmalar, bu etkinlikler sadece ve sadece bunun içindir. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımıza İslam'ın ahlakını, İslam'ın güzelliklerini onlara Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (Aleyhissalatu Vesselam)'ı tanıtmak, onun yolundan gitmelerine vesile olmak şayet bir nebze de olsa bütün bunları gerçekleştirebilirsek bizim için mutluluk vesilesi olan bu olacak.
Çünkü bunun dışında diğer dünya hayatı, dünya nimetleri boştur. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (Aleyhissalatu Vesselam) güzel bir hadis-i şerifinde 'Hiçbir baba evladına güzel ahlaktan ve terbiyeden daha güzel bir hediye vermiş olamaz.' buyuruyor. Yani bizim şurada bir numunesini, küçük bir örneğini görmüş olduğunuz bu yavrularımız ile ilgili yapmış olduğumuz çalışmalarımızın tamamının hedefi budur. Çünkü burada çocuklarımıza Kur'an-ı Kerim öğretiyoruz, temel dini bilgilerini, adab-ı muaşeret dersleri veriyoruz. Bütün Bu hizmetlerin, bu gayretlerin tek bir amacı var çocuklarımızı yaratıcıları ile hayatlarının kitabı olan Kur'an'la buluşturmaktır. Yavrularımızı ömür boyunca kendilerine tek model olarak Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (Aleyhissalatu Vesselam) vesselam bu yavrularımıza tanıtır ve bir rol model olarak verebilir isek İşte bizim tesellimiz ve bütün yorgunluğumuzu giderecek budur" ifadelerini kullandı.

Bu haber 947 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
AYDIN: 400 YILLIK ANIT ÇINAR AĞACI KESİLMEYECEK
ŞAHİN, MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY
400 YILLIK ANIT AĞAÇ KURTARILABİLECEK
ADIYAMAN DA 119 YERLEŞİM YERİNE ULAŞILAMIYOR
ÜÇ KATLI ASKERİ YAPI BİN 700 YILDIR AYAKTA
ANIT AĞACIN KESİLME KARARINA TUTAP TAN TEPKİ
TUTDERE, SAĞLIK BAKANI KOCA İLE BİR ARAYA GELDİ
400 YILLIK TARİH YOK OLUYOR
HER ÖĞRENCİ İÇİN BİR FİDAN DİKİLDİ
KUR-AN HALKALARI KARDEŞLİK KONFERANSI
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz