18 Kasim 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
SENDEN SONRA ZALİMLER GÜÇ GÖSTERİSİNDE BULUNUYOR EY NEBİ!
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
“DİLİNİZE SAĞLIK AVUKAT BEY!”

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

TÜRKİYE NİN KÜLTÜR ELÇİLERİNDEN ADIYAMAN A ZİYARET

21.10.2019

Türkiye Cumhuriyeti’nin sağladığı bursla 30 ülkeden Türkiye’ye gelerek Erciyes Üniversitesinin farklı bölümlerinde öğrenip görüp, yüksek lisans yapan 30 kişilik kız öğrenci grubu, Adıyaman Belediyesinin hayata geçirdiği “Kültür Elçileri” projesi kapsamında Adıyaman’a gelerek, Adıyaman Valiliğini ziyaret etti.
Vali Yardımcısı Bedir Deveci tarafından valilik makamında kabul edilen öğrenciler, 3 gün boyunca Nemrut Dağı başta olmak üzere, Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi ile Adıyaman’ın tarihi ve turistik yerlerini gezerek, Türkiye’nin ve Adıyaman’ın kültürünü yakından tanıma fırsatı buldu. Dünyanın çeşitli ülkelerinden Türkiye’ye gelerek Erciyes Üniversitesinde okuyan 30 kişilik öğrenci grubunun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yardımcısı Bedir Deveci, yabancı uyruklu öğrencilerle sohbet ederek Adıyaman’ın tarihi, kültürü, coğrafyası, ekonomik ve sosyal yapısı ile ilgili bilgiler verdi.
Öğrencilerle tek tek tanışarak sohbet eden Vali Yardımcısı Bedir Deveci, “Adıyaman birçok medeniyetin buluştuğu, kaynaştığı, kucaklaştığı ve bu medeniyetlerin kültürleri ile yoğrulup bugünlere ulaştığı Anadolu’nun önemli yerleşim yerlerinden birisidir. Tarihi süreç içerisinde bugüne kadar birçok uygarlığın büyüleyici kalıntılarına ev sahipliği yapan Adıyaman, sahip olduğu kültürel ve doğal güzelliklerin yanında 300’ün üzerinde tarihi öneme haiz kültür varlıkları ile adeta açık hava müzesi konumundadır. Kısacası Adıyaman, herkesin mutlaka gelip görmesi gereken bir ildir. Sizleri de ilimizde görmekten memnuniyet duyuyoruz. Siz değerli gençlerimiz bu projelerle kültürler arası diyalogu geliştirip, Anadolu insanının misafirperverliğini yakından görme şansına sahip olmaktadır” dedi.
Adıyaman'da çok sıcak bir karşılaşama yaşadıklarını dile getiren Erciyes Üniversitesi yabancı uyruklu öğrenciler ise, “Adıyaman Belediyesinin hayata geçirdiği bu proje ile Türkiye’yi ve Adıyaman ilini yakından tanıma fırsatımız oldu. Adıyaman’da bulunmaktan çok memnunuz. Adıyaman insanının yakın ilgi ve alakası ile misafirperverliğine hayran kaldık” diye konuştu.
Vali Yardımcısı Bedir Deveci, ziyaret sonunda, öğrencilere Adıyaman’ı tanıtıcı yayınları ile Nemrut heykellerinden birer set hediye etti.

Bu haber 635 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
POLİS, VATANDAŞLARI SESSİZ KATİLE KARŞI UYARDI
JANDARMA, ADLİYEDE SEMİNER DÜZENLEDİ
ALKAYIŞ TAN, GENİŞ KATILIMLI İSTİŞARE TOPLANTISI
KÖYLERE KİLİTLİ PARKE TAŞI
İSPANYA DA TÜRK GÜNÜ DÜZENLENDİ
ADIYAMAN DA EV HANIMLARINDAN ÖRNEK DESTEK
TRAFİKTE MEMNUNİYET ANKETİ YAPILDI
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİNDE AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖREN
ERBAŞ, OTİZMLİ ÇOCUKLARA TEPKİYİ KINADI
TARİHİ KÖPRÜ 200 YIL SONRA BİRLEŞTİ
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz