19 Ocak 2020
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
MEMLEKET EHLİYETLİ VE LİYAKATLİ MÜDÜRE EMANET
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
“DİLİNİZE SAĞLIK AVUKAT BEY!”

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

HEM OKUYORLAR HEM DE ÜRETİYORLAR

3.10.2019

Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan öğrenciler, okullarında masa ve sıra üretimi yaparak hem meslek öğreniyor hem de aile bütçelerine katkı sunuyorlar.
Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mobilya ve İç Tasarım Alanında okuyan öğrenciler haftanın iki günü sıra ve masa üretirken haftanın geriye kalan günleri ise her öğrencinin aldığı gibi okullarında ders alıyor. Mobilya ve İç Tasarım Alanında okuyan yaklaşık 25 öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı’nın sıra ve masa ihtiyacı gördüğü okullar için sipariş verdiği sıra ve masaları tek tek yapıyor.
Okulun atölyeler kısmında okul sırası ve masa üreten ve ürettikleri sıra ve masaları kullanılabilir hale getiren öğrenciler, yaptıkları işle hem meslek öğreniyor hem de kişi başı aldıkları 400-500 TL para ile de aile bütçelerine katkıda bulunmuş oluyorlar.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullar için vermiş olduğu sıra ve masa siparişlerini yapmaktan büyük bir zevk alan öğrenciler, meslek öğrenmenin mutluluğunu da yaşıyor.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Küçük, “Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak milli eğitimden ve okullardan gelen siparişler doğrultusunda sıra ve masa üretiyoruz şuan. Elimizde bin 50 adet sıra var. Milli eğitimin ihtiyaç duyduğu okullara bunlar dağıtılacak. Gelen sıraların metallerini, mobilyalarını yapıp monte ederek hazır hale getiriyoruz. Öğrencilerimizin istifadesine sunuyoruz. Elimizdeki bu iş 370 bin TL değerinde. Bunun yüzde 5’i okula kar olarak kalacak, yüzde 18’i devlete vergi olarak gidecek, sosyal esirgeme kurumuna bir miktar para aktarılacak, öğrencilerimize kişi başı 400-500 TL para alacak, burada çalışan öğretmenlerimiz bir miktar para kazanacak. Okula kalan kar ile okulun ihtiyaçlarını karşılayacağız ve okulu geliştireceğiz. Döner sermaye işledikçe okulun kalitesi daha da artıyor” diye konuştu.Bu haber 1154 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
TUTDERE, SAĞLIK BAKANI KOCA İLE BİR ARAYA GELDİ
400 YILLIK TARİH YOK OLUYOR
HER ÖĞRENCİ İÇİN BİR FİDAN DİKİLDİ
KUR-AN HALKALARI KARDEŞLİK KONFERANSI
ADIYAMAN DAN 2020 YILINDA 603 KİŞİ HAC A GİDECEK
TEZGAHTAN DÜŞEN KADIN YARALANDI
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI
MEMURLAR BORDRO YAKTI
ZİRAAT ODASI BAŞKANLARI MİLLETVEKİLLERİYLE GÖRÜŞTÜ
KARLA MÜCADELE EKİPLERİNİN ZORLU MESAİSİ
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz