21 Ocak 2020
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
MEMLEKET EHLİYETLİ VE LİYAKATLİ MÜDÜRE EMANET
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
ANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN…

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

CHP HEYETİ ADIYAMAN DA YOL HARİTASI BELİRLİYOR

18.9.2019

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) heyeti Adıyaman’da siyasi yol haritası belirlemek için çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geliyor.
CHP Parti Meclis Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Mersin Milletvekili Alpay Antmen, İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ile Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’ki siyasi iklim ve önümüzdeki dönemde halkın siyasi eğilimlerinin değiştirilmesi konusunda izlenmesi gereken yol haritasının belirlenmesi amacıyla alan taraması yapıyor.
CHP İl Başkanı Deniz Çakmak ve teşkilat mensuplarının da ziyaret ettiği çeşitli sivil toplum kuruluşu ziyaretlerinde özellikle ekonomik kriz ve kentin öncelikli ihtiyaçları ile beklentiler konusu konuşuluyor. Üç gün sürecek ziyaretlerin ilki Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Ziya Duranay’ı ziyaret etti.
Ziyarette konuşun CHP Parti Meclis Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Türkiye’nin 24 ilinde bu alan taramasının yapıldığına dikkat çekerek, “Bu hafta içerisinde 24 ayrı kentte Genel Başkanımızın görevlendirmesiyle milletvekillerimiz gezecek. Sivil toplum örgütleri ve vatandaşların görüşlerini alacağız. Amacımız Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizin tespiti, vatandaşların ve STK’ların görüşleri, bu krizden kurtulmak, beklentilerini dinleyeceğiz. Rapor haline getirip yakın zamanda Genel Başkanımız bu kentleri ziyaret edecek. Amacımız sadece muhalefet yapmak değil, çözüm önerileri sunmaktır” dedi.
Milletvekili Abdurraman Tutdere ise konuşmasında, “Ekonomik kriz başta olmak üzere halkımızın sorunlarını yerinde tespit etmek gayesindeyiz. Kentimizin insanlarının taleplerini rapor etmek, insanların partimizden beklentilerini takip etmek adına iki günlük çalışma programımız olacak. Görüş ve önerilerini vatandaşlarımızı bize iletsinler. Amacımız ilimizin sorunlarının çözümü noktasında CHP olarak bu görevimizi en iyi şekilde yerine getirmektir. Çalışma sonunda ki değerlendirmeyi kamuoyuyla paylaşacağız” diye konuştu.
Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Ziya Duranay ise, “Cumhuriyet Halk Partisi heyetinin ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Esnaf ve sanatkarın sorunlarını dile getirdik. Küçük esnafın yıllardır kanayan yara haline gelen perakende yasası, tarım ve sulama projesi, tütün problemini dile getirdik. Biran önce perakende yasasının çıkmasını istiyoruz. Bu yasa için gayret gösterirlerse memnun oluruz” ifadelerini kullandı.
CHP heyeti daha sonra Süryani Kadim Cemaatine ait Mor Pavlos Mor Petrut Kilisesine geçerek Metropolit Melki Ürek ile görüştü.

Bu haber 950 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
UÇAK SEFERLERİ KISITLAMALARINA AÇIKLAMA
AYDIN: 400 YILLIK ANIT ÇINAR AĞACI KESİLMEYECEK
ŞAHİN, MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY
400 YILLIK ANIT AĞAÇ KURTARILABİLECEK
ADIYAMAN DA 119 YERLEŞİM YERİNE ULAŞILAMIYOR
ÜÇ KATLI ASKERİ YAPI BİN 700 YILDIR AYAKTA
ANIT AĞACIN KESİLME KARARINA TUTAP TAN TEPKİ
TUTDERE, SAĞLIK BAKANI KOCA İLE BİR ARAYA GELDİ
400 YILLIK TARİH YOK OLUYOR
HER ÖĞRENCİ İÇİN BİR FİDAN DİKİLDİ
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz