21 Ocak 2020
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
MEMLEKET EHLİYETLİ VE LİYAKATLİ MÜDÜRE EMANET
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
ANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN…

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

ADIYAMAN TEK YÜREK, PROJELER İÇİN BAKANLIKLARDA

13.9.2019

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez ve Milletvekilleri Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat ve Fatih Toprak, Adıyaman’ın sorunları ve projeleriyle ilgili bakanlarla görüştü.
Adıyaman heyeti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, DSİ Genel Müdürü Mevyüt Aydın ile görüştü.
Vali ve milletvekilleri Adıyaman’ın ihtiyaç ve beklentilerini ilgili bakan ve genel müdürlere ileterek, proje ve yatırımların hızlandırılmasını talep etti.
Adıyaman’da çeşitli projeler ile ilgili istişarelerde bulunan Adıyaman heyeti, görüşmelerin verimli geçtiğini dile getirdi.
AK Parti Gene Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, bakanların ve genel müdürlerin çok yakın ilgi ve desteklerini gördüklerini , taleplerin makul bulunduğunu ve çözümü konusunda gerekli talimatların verildiğini dile getirdi.
Ahmet Aydın, Perre Antik Kentte kazı çalışmalarının başlayacağını ve Tuz Hanı Proje bedelinin yüzde 50’sinin bakanlık tarafından karşılanacağını belirterek, “Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ziyaretimiz oldukça verimli geçti. Tarihi Tuz Hanı, Perre Antik Kent ile Nemrut Dağı konularında önemli bir aşamaya gelindi. Nemrut Dağı’nın su probleminin çözülmesi için Bakanımız gerekli talimatı verdi. Önümüzdeki günlerde Bakanımızın, bir takım yazarlar ve gazetecilerle Adıyaman’da bir çalıştayı ve ziyareti olacak. Yeni müze yapılmasıyla ilgili talepte bulunduk ve yatırım programına alınacak. Perre Antik Kent, Bakanlık tarafından kazı programına alınıyor ve bakanlık tarafından desteklenecek. Tuz Hanının yüzde 50’sini bakanlık yapacak. Kahta Yeni Kalenin restorasyonu ile ilgili çalışmalar hızlandırılacak. Bunların tamamına gerekli destek ve kaynak aktarılacak” dedi.
Aydın, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile yapılan görüşmede ise Adıyaman’ın eğitim kalitesinin arttırılması için nelerin yapılabileceği ve mevcut dersliklerin arttırılması, hizmet içi eğitim merkezinin eksiklerinin giderilmesi için ihale oluru verildiğini söyledi.
Aydın, Halk Eğitim Merkezinin yeniden yapılması için ihaleye çıkılması için hazırlıkların yapılması için yapılma talimatı verildiğini ve Bakanın yakın zamanda Adıyaman’a geleceğini aktardı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yapılan görüşmede başta doktor ihtiyacı olmak üzere ihale onayı bekleyen sağlık birimleriyle ilgili çalışmalar için ihale onayı istendiğini dile getiren Aydın, ekonomik koşullar doğrultusunda 300 yataklı hastaneyle ilgili gelişmelerin takip edildiğini söyledi.
Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, DSİ Genel Müdürü Mevyüt Aydın ile Gerger-Narince yolu başta olmak üzere diğer bağlantı yolları, Altınşehir Kavşağının ihale süreci, Adıyaman sulama projeleri, Erkenek İçme Suyu Projesi, Büyük Çay Projenin yatırım projesine alınması noktasında görüşmeler yapıldığı öğrenildi.

Bu haber 1216 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
ADIYAMAN DA SOBA ZEHİRLENMESİ: 2 ÖLÜ, 2 YARALI
ADIYAMAN DA KÖPEK DEHŞETİ
ADIYAMAN DA FACİAYA RAMAK KALDI
YAĞIŞLAR NEDENİYLE 4 KATLI BİNA ÇÖKTÜ
AHMET AYDIN DAN DOKTOR MÜJDESİ
HAM PETROL TANKINDA KORKUTAN YANGIN
KIŞ LASTİĞİ DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR
ŞEHİDİMİZ GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞA UĞURLANDI
ADIYAMAN A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
OTOBÜSTE KALP KRİZİ
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz