5 Aralik 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
DİCLENİN KENARINDA BİR KOYUNU BİR KURT AŞIRSA!...
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
“DİLİNİZE SAĞLIK AVUKAT BEY!”

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

KÖY OKULU ÖĞRENCİLERİNE KIRTASİYE YARDIMI

10.9.2019

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Narinceliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından Kahta ilçesine bağlı köylerde okuyan bin 300 öğrenciye kırtasiye malzemeleri ve yardımcı kitap yardımında bulundu.
Narinceliler Derneği tarafından sekizincisi cisi gerçekleştirilen kırtasiye yardımında ilk ve ortaokul öğrencilerine çanta, defter, diğer kırtasiye malzemeleri ve yardımcı kaynak kitap gibi çeşitli malzemeleri dağıtıldı. İstanbul’dan, Adıyaman’ın Kahta ilçesi Narince köyüne gelen İş Adamı ve Narinceliler Derneği Başkanı Yavuz Uçar, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında, ilk üçe giren başarılı öğrencilere bisiklet verileceğini söyleyerek aynı zamanda bu öğrencilere eğitim hayatı boyunca da burs bağlanacağı sözünü verdi.
Öğrencilere eğitim hayatında başarılı olmaları için çok kitap okumalarını tavsiye eden Başkan Yavuz Uçan, “Yardımlarımız sekizinci senesine girdi hayır severlerin yardımıyla bu yardımları öğrencilerimize ulaştırıyoruz buraya kadar bize eşlik eden dostlarımıza ve kurum amirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Bayram yapılan yardımlardan dolayı teşekkür ederek, “ Narinceliler Derneğinin öğrencilerimize yönelik 8.sini düzenlediği yardımlardan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bütün yardımlar bağışlar değerlidir ama eğitime yapılan yardım ve bağışların daha değerli olduğunu düşünüyoruz çünkü genelde öğrencilerin geleceğine yapılan bir yatırımdır. İstanbul’dan buraya gelen dernek başkanına yöneticilere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Narince Ortaokulu Müdürü Salih Turan ise, okulun öğretmen, öğrenci ve velileri adına, Narinceliler Derneği Başkanı Yavuz Uçan’a, derneğin yönetim kurulu üyelerine ve katkı sağlayan bütün hayırsever iş adamlarına teşekkür etti. Narince Ortaokulu müdürü tarafından eğitime verdiği destekten ötürü Narinceliler Dernek Başkanı Yavuz Uçan’a plaket verildi.
Yapılan konuşmalardan sonra çanta, kırtasiye malzemesi ve yardımcı kitaplar öğrencilere dağıtıldı.
Kahta ilçesine bağlı Narince Köyünde Narinceliler Derneği tarafından 8.si gerçekleştirilen kırtasiye yardımı törenine Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Bayram, Narince Ortaokulu Müdürü Salih Turan, Narinceliler Dernek Başkanı Yavuz Uçan, öğrenciler ve velileri katıldı.

Bu haber 1049 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
ALAGÖZ MECLİS ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ
OKUL ÖĞRENCİLERİ TERÖRE KARŞI BİLİNÇLENDİRİLİYOR
MİNİK KARDEŞİMLE OYNUYORUM PROJESİ UYGULANDI
OKUL VE KURUMLARDA DENETLEME VE REHBERLİK ÇALIŞMAS
ÜNİVERSİTEDE YENİ NESİL AKILLI KART UYGULAMASI
KÖY OKULU ÖĞRENCİLERİNE KIRTASİYE YARDIMI
İLK DERSİ REKTÖR TURGUT VERDİ
KÖY OKULU ÖĞRENCİLERİNE KIRTASİYE YARDIMI
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİNDE KADRO ATAMA SEVİNCİ
ADIYAMAN DA 153 BİN 552 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz