4 Nisan 2020
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
MİDESİNİ NEREDEN BESLİYORSA DÜŞÜNCESİNİ DE ORADAN ALIYOR
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
ANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN…

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

KÖSE; BEN İDAMLARA KARŞI BİR İNSANIM

28.8.2019

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, kadın cinayetleri ile ilgili yapmış olduğu değerlendirmede idama karşı olduğunu vurguladı.
Adalet, Demokrasi ve Barış Yolculuğu Toplantısı kapsamında Adıyaman’a gelen CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse yapmış olduğu basın toplantısında, ekonomiden, kadın cinayetlerinden ve cinsel istismarlardan bahsetti.
Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, “Biz biliyoruz ki bu ülkede bir şeyler iyi gitmiyor. Biliyoruz ki bu ülkede demokrasi sorunu var, özgürlük sorunu var, adalet sorunu var, ekonomi sorunu var, eğitim sorunu var. İşte bu saydığım sorunları ülkenin her bölgesine her iline anlatmak üzere yola çıktık. İşte bu böyle bir yolculuktur. Kadın gücüne, kadın diline, kadın hassasiyetine inanan biriyim. Bunları güzel bir dille anlatabilirsek, yaşananları olumsuzlukları, anlatabilirsek kadınlar bir şekilde illerine sahip çıkar diye düşünüyorum” dedi.
Kadın cinayetlerinden de bahseden Köse, idama karşı olduklarını söyleyerek, “Ben idama karşı olan bir insanım. Yani idamı destekleyen bir insan değilim. Çünkü bir insan suç işlemişse yasalar önünde cezasını çekmesini isteyen bir insanım. İdamın önü açık, bunu geçmişte yaşadık ve gördük. İdam, bu ülkenin demokrasisine, demokrasi yolculuğuna bir kettir. Ben idama karşı olan bir insanım. Çocuk tacizleri, kadın cinayetleri dediğimiz zaman caydırıcı yasaların gelmesi gerekiyor, yasaların uygulanması gerekiyor. Bugün kravat taktı diye jilet gibi bir takım kıyafet giydi diye kadınları öldüren insanlar dış görünüşleri düzgün olduğu zaman indirimler alıyorlar. Böyle bir şey olamaz, böyle bir hukuk sistemi olamaz, işte bizler buna karşıyız. İşte biz istiyoruz ki bu ülkede İstanbul Sözleşmesi gerektiği şekilde yer bulsun. Biz istiyoruz ki caydırıcı yasaların ivedilikle uygulansın” ifadelerini kullandı.
Adıyaman’ın kıyılmış tütünü ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Köse, “Bugün Adıyaman’a geldik. Adıyaman'ın geçim kaynağı tütün ve Adıyaman'da tütün yok olmuş durumda. Tekel fabrikası yok. Bu insanlar nasıl evine ekmek götürecek bunu anlamakta hakikaten zorlanıyorum. Tütün Adıyaman için genç kızların çeyizi, genç delikanlıların düğün hazırlığı bunların hepsi yok oldu” şeklinde konuştu.
Daha sonra konuşan CHP Adıyaman Kadın Kolları Başkanı Songül Yavuz ise “Geçtiğimiz günlerde Emine Bulut kardeşimiz eski eşi tarafından öldürüldü. Bizler kadın kolları olarak 81 ilde yaptığımız basın açıklamasıyla 'ölmek istemiyoruz' dedik ama ne yazık ki aynı gün içerisinde iki kadınımız daha öldürüldü. Maalesef ülkemizde evrensel hukuk sistemi işlemiyor” cümlelerini kullandı.
CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak ise konuşmasında, “Bu ülkede kadın olmak kolay değil. Devletimizin yükü ve ailemizin yükü hep kadınlarımızın üzerine oldu. Kadınlarımız kamusal alanda da devletimize her zaman destek oldu. Şebeke suları olmayan köy ve beldelerimizde de kadınlarımız bilek gücüyle çeşmeden evine su taşıdı ama konu ahlak konusu olunca yine akıllara kadın konusu geldi. Güzel ülkemizde kadın ve çocuk katliamına uğramadığımız gün maalesef yok. 6 yaşındaki kızımız Gizem Akdeniz, Özgecan Aslan, Fatma Çelik ve Emine Bulut gibi kadın cinayetleri sayısının çoğaldığı, adaletin kesinlikle olmadığı bir ülkede kadın olmak kolay değil” ifadelerini kullandı.
Bir otelin toplantı salonunda düzenlenen Adalet, Demokrasi ve Barış Yolculuğu Toplantısı'na CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Parti Meclisi Üyesi Erbil Aydınlık, CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Yavuz, partililer, kadın STK temsilcileri, kadın dernek başkanları ve çok sayıda kişi katıldı.

Bu haber 14066 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
MİLLETİ MUHATAP ALMAYANI, BİZ HİÇ MUHATAP ALMAYIZ
YEMİN OLSUN ORTADOĞU’YA BARIŞ VE HUZURU GETİRECEĞİ
ERBAŞ TAN KAMU SPOTU ELEŞTİRİLERİNE CEVAP
KÖSE; BEN İDAMLARA KARŞI BİR İNSANIM
KILIÇDAROĞLU NDAN MİLLİYETÇİLİK ELEŞTİRİSİ
BAŞKAN DAĞTEKİN DEN EZAN VE BEKA AÇIKLAMASI
KAZADA ÖLEN TÜRK GENCİN BABASI KONUŞTU
AK PARTİ´Lİ ÜNAL DAN CHP YE ELEŞTİRİ
ADIYAMAN DA MISIR PROTESTOSU YAPILDI
MİLLETVEKİLİ AHMET AYDIN DAN 2018 DEĞERLENDİRMESİ
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz