14 Kasim 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
SENDEN SONRA ZALİMLER GÜÇ GÖSTERİSİNDE BULUNUYOR EY NEBİ!
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
“DİLİNİZE SAĞLIK AVUKAT BEY!”

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

ŞEHİTLİĞİN BAKIMI HÜKÜMLÜLERDEN

11.7.2019

Adıyaman'da denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler şehitlikte bakım çalışmaları yaptı.
Denetimli serbestlik kapsamında kamu yararına çalıştırılan 20’ye yakın hükümlü, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü etkinlikleri kapsamında şehitlikte bakım çalışması gerçekleştirdi. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü görevlilerince şehitliğe getirilen hükümlüler, burada ellerine aldıkları fırçalar ile önce şehitlikte bulunan ağaçların gövdelerine kireç ile badana yaptı. Ağaçlara yapılan bakım sonrasında kuru otlar, ağaçların yaprak ve dalları toplanarak çöpe atıldı. Hükümlülerin yapmış olduğu temizlik ve bakım çalışmaları sonrasında şehitlik pırıl pırıl bir hale geldi. Şehitlikte olmanın ve burada çalışmanın kendilerini çok mutlu ettiğini belirten hükümlüler, Adıyaman Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne teşekkür ettiklerini söyledi.
Şehitliklerde bakım ve temizlik çalışmalarını bundan sonra da sürdürmeyi istediklerini vurgulayan Adıyaman Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Bayrak, “Öncelikle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü münasebetiyle yükümlülerimiz ile beraber tüm şehitlerimizin bulunduğu şehitliğimizde ağaçların badanası, yerlerin bakımları, bordur taşlarının bakımı, ağaç bakımı gibi işleri yaparak inşallah bizler de burada hizmetimizi sunacağız. Bu çalışamaya katılan bütün yükümlülerimize ve denetimli serbestlik çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra konuşan hükümlülerden T.G., "15 Temmuz öncesi buraya gelerek bir hayır işledik. Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz bizlere böyle bir imkan sağladı. Burada ağaçların bakımı, mezarların bakımı, çevre düzenlemesi yaptık. Güzel yani bizleri en azından topluma kazandırıyorlar. Bizim için faydalı böyle bir hayra vesile oldular. Yani şehitliğe geldik ve oldukça faydalı bir iş yapıyoruz. Mutluyuz, bizim için güzel bir şey” şeklinde konuştu.
Adıyaman Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Denetimli Serbestlik Uzmanı Hüseyin Baydil ise konuşmasında, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik etkinlikleri kapsamında bir plan dahilinde hükümlülerimizle kamuya yararlı bir işte şehitliğimizde çalışma gerçekleştirmek üzere bir plan kurduk. Bu plan dahilinde hükümlüler ile beraber buraya geldik ve gerekli çalışmaları yaptık. Yani bize düşen görevi tam yaptığımızı söyleyemiyoruz fakat elimizden geldiğince bunu yapmaya çalışıyoruz. Gerek şehitlerimizin anılması, gerekse de hükümlülerin topluma kazandırılması konusunda bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ben kendi adıma ve müdürlüğümüz adına öncelikle burada çalışan hükümlü kardeşlerime teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 575 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
TRAFİKTE MEMNUNİYET ANKETİ YAPILDI
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİNDE AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖREN
ERBAŞ, OTİZMLİ ÇOCUKLARA TEPKİYİ KINADI
TARİHİ KÖPRÜ 200 YIL SONRA BİRLEŞTİ
GENÇLER DAHA YEŞİL BİR TÜRKİYE İÇİN FİDAN DİKTİ
90 LIK NİNE FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU
ADIYAMAN DA, 175 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
YÜZLERCE MOTOSİKLETLİDEN 10 KASIM ETKİNLİĞİ
ADIYAMAN DA 10 KASIM ANMA ETKİNLİKLERİ
ADIYAMAN DA 09.05 TE HAYAT DURDU
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz