23 Temmuz 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
İKTİDARA, ŞÖHRETE VE MAKAMA TAPMAK
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
BİR EKMEK PARASINA BİR GÜN SİGORTA

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

ÇAKIRHÖYÜK TE SU İSYANI

5.6.2019

Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Çakırhöyük Beldesinin Boybey Mahallesine su verilmediği gerekçesi ile mahalle sakinleri traktör ve su tankları ile eylem yaptı.

Mahalle sakinleri, içme suyunun 2014’ten bu yana sürekli kesik olduğunu ve her zaman bir mağduriyet yaşadıklarını belirterek bu eylemi gerçekleştirdiklerini vurguladılar.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan mahalle sakinlerinden Hasan Özdemir, “Çakırhüyük Beldemizin 5 Mahallesinden biri olan Boybey Mahallesinde içme suyu 2014 yılından beri sürekli kesik halde. Gerçekleştirilen bu kesme işlemi dolayısıyla mahalle sakinleri mağdur olmakta. 2010 Yılında beldemizin içme suyu isale hattı projesini İlbank ile beraber yaptık. 26 Aralık 2011 yılında ise faaliyete girdi. İlbank tarafından yüzde 100 hibeli ve 12 bin metre uzunluğundaki bir projeydi. O günkü şartlarda belediye imkanlarımızla Levzin Mahallemizin tamamına 2 bin 500 metre içme suyu şehir şebekesi yaptık. Yani beldemizin 4 Mahallesine cazibe ile su verilirken, bir mahallesi yani Boybey Mahallesine enerji ile veriliyor. Mübarek Ramazan Bayramını kutladığımız bu sıcak Haziran ayında ne yazık ki Boybeyde İçme suyu yok. İçme suyu olmayınca vatandaş ne temizlik yapabildi nede dışarıdan gelen misafirlerine bir bardak su verdi. Mahalle sakinleri Bayramın ilk ışıkları ile benim yanıma geldiler. Bende bu gün bayram Adıyaman Milletvekillerimiz ve Besni protokolü bayramlaşma yapacaklar dedim ve Besni’ye bayramlaşmaya traktör ve tankerlerimizle gidelim dedim. Yapmış olduğumuz müzakereler neticesinde 4 kişilik bir grupla Besni’ye gittik. Vekillerimizle görüştük, gereği yapılmasa Adıyaman’a gerekirse Ankara’ya gideceğimizi dile getirdik. Şimdi Boybey Mahallemizde her evde bir su tankı var. 2014’ten bu yana birçoğu sondaj kuyusu açtılar. Kuyuların çoğunda maalesef suda çıkmıyor, çıkanda 1-2 saat çalışıp kapanıyor. Bu sorununun bir an önce düzeltilmesini talep ediyoruz” diye konuştu.Bu haber 1433 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
GÖLBAŞI NDA SIFIR ATIK PROJESİ BAŞLADI
TURANLI AİLESİ DENGİR MİR MEHMET FIRAT İÇİN MEVLİT
DUT ÜRETİCİLERİNE DUT FİLESİ
HUBUBAT HASADI TEPKİSİ BAŞKAN TURANLI DAN AÇIKLAMA
İMAR ALANI İÇİNDEKİ HUBUBAT HASADINA TEPKİ
TRAFO YANGINI KORKUTTU
KOCASININ EMANETİNİ ALDI
TUT UN TAŞ EVLERİ BAŞKA BAHARA KALDI
ÇAKIRHÖYÜK TE SU İSYANI
KAHTA BELEDİYESİ NDEN ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz