20 Ocak 2020
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
MEMLEKET EHLİYETLİ VE LİYAKATLİ MÜDÜRE EMANET
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
“DİLİNİZE SAĞLIK AVUKAT BEY!”

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

KAHTA DA ZEKA OYUNLARI YARIŞMASI YAPILDI

19.5.2019

Adıyaman’ın Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce bu yıl birincisi düzenlenen Zeka Oyunları Yarışmasının finali yapıldı. 
İlçe genelinde düzenlenen Zeka Oyunları Yarışmasına katılan öğrencilerin sosyal gelişimlerinin desteklenmesi, zamanlarının daha verimli geçirmeleri amaçlanıyor. 
Gün boyunca süren zeka oyunları yarışmaları sonuçlanarak dereceye giren öğrencelere ödülleri verildi. 
TPAO Atatürk İlkokulu'nda yapılan yarışmanın finaline ilçedeki 17 okuldan 82 öğrenci katıldı. Yarışlar, Mangala, Sudoku ve Rubik Küp dallarında gerçekleştirildi. 
Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek, TPAO Atatürk İlkokulu Müdürü Mehmet Yıldırım, okul idarecileri öğretmenler ve veliler, yarışmaya katılan öğrencilerin heyecanına ortak oldu. 
Zeka oyunları yarışmasının amacına dikkat çeken Proje Koordinatörü Eğitimci Fatih Kuzu, “Bugün sırasıyla sudoku, Rubik Küp ve Mangala yarışması düzenledik. Şuana kadar yarışmaya 17 okuldan 82 öğrenci katıldı. Oldukça güzel bir katılım. Son zamanlarda maalesef çocukların telefon, tablet ve bilgisayar gibi teknoloji bağımlılığı artmış durumda. Amacımız zeka oyunlarını daha fazla oynayarak bu teknoloji bağımlığından kurtarmaktı. Şuana kadar başarılı olduğumuza da inanıyorum. Çünkü çocuklar büyük bir heyecanla gelip yarışmalara katıldılar. Bu konuda çok mutlu olduklarını düşünüyorum. Aynı şekilde öğretmen arkadaşlardan da olumlu tepkiler aldık” dedi. 
Dereceye giren öğrencileri kutlayan Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, düzenlenen Zeka Oyunları Yarışmasına katılan öğrencilerin sosyal gelişimlerinin desteklenerek zamanlarının daha verimli geçirmeleri amaçlandığını söyledi. 
Teknoloji bağımlılığının ciddiye alınması gerektiğini vurgulayan Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, “İlçemizde 3 kategoride zeka oyunları yarışması düzenlendi. Milli Eğitim Bakanlığımızın çocukların becerilerini geliştirmek adına beceri ve tasarım atölyeleri kapsamında ilçemizde yarışma düzenledik. Düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulan bireyler olmasını istiyoruz. Günümüzde ne yazı ki, gerçekten çok ciddiye alınması gereken bir teknoloji bağımlılığı var. Hem bu bağımlığı aşmak, hem de çocuklarımızın zihinsel, düşünsel gelişimini sağlamaların adına zeka oyunlarına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çok önem veriyoruz. Bu anlamda öğretmenlerimize bu konuda eğitim verdik. Onlar da kendi okullarında bu oyunları öğretmeye başladılar. Nihayetinde ilçemiz genelinde zeka oyunları yarışmaları düzenledik. Burada dereceye giren öğrencilerimize çeşitli hediyeler verdik. Yarışmaya ev sahipliği yapan TPOA Atatrük İlkokulu Müdürü Mehmet Yıldırıma, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek’e, Proje koordinatörümüz Fatih Kuzu hocamıza, yarışmalara katılan öğrencilerimiz ile onları bu yarışmalara hazırlayan öğretmenlerimize emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Yarışmayı çok sayıda veli de izledi. 

Bu haber 722 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
KAHTA YA BİLİM SANAT MERKEZİ
İSTANBUL DAN SİNCİK E KARDEŞLİK ELİ UZANDI
KAHTA BELEDİYESİNİN ARAÇLARI İCRAYLA SATILABİLECEK
ÇELİKHAN DA BELEDİYE KARLA MÜCADELE EDİYOR
ELEKTRİK AKIMINA KAPILAN KEÇİLER TELEF OLDU
BAŞKAN TURANLI, MAKAM ARACINI BIRAKTI
ÇELİKHAN VE SİNCİK TE EĞİTİME KAR ENGELİ
TURANLI, ALINAN KARARLARI KAMUPYUNA AÇIKLADI
KAR YAĞIŞINA EN ÇOK ÇOCUKLAR SEVİNDİ
ADIYAMAN DA KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLER
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz