21 Nisan 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
ÜMMETİN YİTİK MALI : TEFEKKÜR
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
KAMU YÖNETİMİNDE AKRABALIK

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

YAZAR NECATİ ATAR ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

15.4.2019

Yazar Necati Atar, Adıyaman Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileriyle buluştu.
Adıyaman Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticileri tarafından davet edilen ve öğrenciler ile sohbet eden Yazar Necati Atar, kitap okumanın önemine değindi.
Necati Atar konuşmasında, “İnsan okumadan, yeryüzünde bir tek kendisinin acılar çektiğini, bir tek kendisinin toplum tarafından anlaşılmadığını ve umutsuzluğa kapılanın ya da hayalleri olanın bir tek kendisi olduğunu düşünür. Ama kitapla tanıştıktan sonra dünyanın her yerinde kendisine benzer insanlar olduğunu ve dünyanın her yerinde acının, özlemin, umudun dilinin aynı olduğunu öğrenir. Daha İlkokuldan itibaren okuduklarımdan şunu anladım ki yeryüzünde yalnız olan, yoksul olan, acı çeken, hayal kuran bir tek ben değilim. Dünyanın her karış toprağında benden daha yalnız, daha yoksul, daha çok acı çeken milyonlarca insan var. Bunu anlamak için o ülkelere, o şehirlere, o köylere gitmem gerekmiyordu. O insanların yaşadıklarını anlatan kitaplar okumam yeterliydi. Okudukça Dünyanın her yerinde benimle aynı kaderi paylaşan, hatta benden daha çaresiz olan insanların olduğunu gördüm. Bunu birilerinden dinleyerek ya da film izleyerek değil, okuyarak öğrendim. Hiç tanımadığım, bilmediğim, görmediğim insanlar için acı çektim Onlar mutlu olsunlar diye dua ettim. Onlar üşüdüklerinde daha çok üşüdüm onlar sevindiğinde onlardan daha çok sevindim. Okudukça yalnız olmadığımı hissettim. Kitapların diliyle tanışınca dünyanın bütün dillerinde ortak olan bazı değerler olduğunu anladım. Siz de okuyunca dünyanın bir tek sizden ibaret olmadığını ve sizin için umutlanan ya da üzülen birileri olduğunu görecek ve o hiç tanımadığınız insanlar için dünyanızda bir yer açacaksınız. Göreceksiniz ki, her insan bir kitap her kitap bir dünyadır” dedi.
Öğrencilere asla umutlarını kaybetmemeleri konusunda da tavsiyelerde bulunan Atar, günümüz şartlarında meslek sahibi olmanın birçok fakülte bitirmekten daha önemli olduğunu söyledi.
Yazar Necati Atar, son olarak geçtiğimiz hafta yayınlanan “Düşümde Portakal Bahçeleri” kitabı üzerine öğrencilerle sohbet etti.

Bu haber 357 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
ÖĞRENCİLERİN TUBİTAK PROJELERİ TAKDİR TOPLADI
YAZAR NECATİ ATAR ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
ÖĞRENCİLER, BİLİM MERKEZİ FUARINI GEZDİ
ÖZEL EĞİTİM OKULLARINA MATERYALLER DAĞITILDI
ADIYAMAN FEN LİSESİ PROJELERİYLE SES GETİRDİ
MİLLİ EĞİTİM İLE MÜFTÜLÜK ARASINDA İŞBİRLİĞİ
İMAM HATİP ORTAOKULUNUN TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI
MİLLİ EĞİTİM ÇALIŞANLARININ 3600EK GÖSTERGE TALEBİ
8 OKULA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BELGESİ
ÇELİKHAN VE GERGER DE OKULLAR 1 GÜN TATİL
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz