24 Ekim 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
MÜSLÜMANLARIN DERDİYLE DERTLENMEYEN ONLARDAN DEĞİLDİR.
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
“DİLİNİZE SAĞLIK AVUKAT BEY!”

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

ADIYAMAN GENÇLİK MERKEZİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

10.4.2019

Adıyaman Gençlik Merkezi, Türkiye genelindeki tüm gençlik merkezleri içerisinde Mart ayında yaptığı faaliyetler ile Türkiye birincisi oldu.
‘Mart Ayının Gençlik Merkezi’ unvanını alan Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Adıyaman Gençlik Merkezi 292 gençlik merkezi içerisinde Mart ayındaki faaliyetleri ile birinci oldu. Mart ayındaki faaliyetleri yaklaşık 20 bin genç katıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2017 yılında başlatılan ‘Ayın Gençlik Merkezi’ Projesi hayata geçirildi. Türkiye’ de 292 Gençlik Merkezi arasında rekabet ortamı oluşturuldu.
Gençlik ve Spor Bakanlığının Genç Bilgi Sistemi veri tabanına faaliyet girişleri yapıldıktan sonra Ayın Gençlik Merkezi tespiti yapılıyor.
Gençlik Merkezi Akademileri, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Kulübü ana başlıkları altında yapılan etkinliklerin belirleyici unsur olduğunu belirten Gençlik Merkeze Müdürü Ayhan Tekin, “Adıyaman Gençlik Merkezi olarak ‘Merkezim Her Yerde’ ile okul ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Mobil Gençlik Merkezi uygulaması ile çeşitli sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerin yanı sıra rehabilitasyon merkezi ziyaretleri, çeşitli kurum ziyaretleri ve ‘Çaya Geliyoruz’ uygulaması ile gönüllülerimizin evlerinde aileleri ile buluşarak gençlik merkezi tanıtım etkinlikleri gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında ‘Gençlerin İyilik Ağacı’ projesinde ise yaşlı evi ziyaretleri, şehit-gazi evleri, sevgi evlerinde kalan kişilerin ziyaretleri ile sosyal sorumluluk şuuru gençlere işlenmektedir. Aynı zamanda ‘Kitap Okuma Halkaları’ gruplarıyla yapılan aylık kitap kritikleri gençlere okuma alışkanlığı kazandırılmasının yanı sıra kişisel gelişim noktasında yardımcı olmaktadır. 12 Mart ‘Milletin Sesi Mehmet Akif’i Anma ve İstiklal Marşı’nın Kabulü, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı ve 27 Mart Tiyatrolar Günü vesilesiyle yapılan ‘Hayret Bi Şey’ tiyatrosuyla geniş katılımlı salon programları düzenlendi.
Gençlik Merkezimize 07-29 yaş aralığındaki üye sayısı 25 bin civarında iken, Mart ayında toplam faaliyetlere katılım genç sayısı 20 bin civarındadır” diye konuştu.

Bu haber 910 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
AYDIN DAN BESNİ VE GÖLBAŞI NA İÇME SUYU MÜJDESİ
ŞEHİT POLİSİN KANI YERDE KALMADI
ADIYAMAN ŞEHİDİNİ AĞITLARLA UĞURLADI
ADIYAMAN A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
ADIYAMAN BARO SUNDAN KÜSTAH BİLDİRİYE İMZA
ÖĞRENCİLERDEN ASKERLER İÇİN FETİH SURESİ
15 YAŞINDAKİ GENÇ İÇİN GERGİN BEKLEYİŞ SÜRÜYOR
OKULA GİDİYORUM DEDİ 2 GÜNDÜR HABER ALINAMIYOR
ADIYAMAN EMNİYET MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ
BU ACIYA YÜREK DAYANMAZ: 1 AYDA 2 EVLADI ÖLDÜRÜLDÜ
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz