5 Nisan 2020
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
MİDESİNİ NEREDEN BESLİYORSA DÜŞÜNCESİNİ DE ORADAN ALIYOR
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
ANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN…

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

ENGELLİ VATANDAŞA İCRA ŞOKU

22.3.2019

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde elektrik borcunu ödeyemediği için evi icraya verilen 2 çocuklu Kazanç ailesi, hayırseverlerden yardım bekliyor.
Kahta’nın Menderes Mahallesinde ikamet eden 2 çocuk babası ve kalp hastası olduğu öğrenilen seyyar satıcı Mustafa Kazanç (38), elektrik borcunu ödeyemediğinden dolayı evi icraya verildiğini söyledi.
17 yıl önce açık kalp ameliyatı olan seyyar satıcı Mustafa Kazanç, maddi durumu çok kötü olduğu için çocuklarını okutamadığını dile getirdi. Düzenli bir işi olmadığından dolayı çocuklarının eğitimini ve bakımını da sağlayamadığını ifade eden Mustafa Kazanç, ekonomik nedenlerden dolayı lise 2 ye giden çocuğunun okulu da bıraktığını vurguladı. Yaklaşık 3 yıl, 2 odalı bir evde elektriksiz yaşamak zorunda kalan Mustafa Kazanç, elektrik abonesi olmadığı için evinde kullandığı elektrik kullanımından dolayı AKEDAŞ tarafından kendisine yaklaşık 9 bin TL para cezası kesildiğini, kalp hastası ve seyyar satıcı olmasından dolayı ödeme yapamayınca bu defa da icraya verildiğini sözlerine ekledi.
Açık kalp ameliyatı olduğu için farklı işlerde çalışamadığını belirten seyyar satıcı Mustafa Kazanç, “17 yıl önce açık kalp ameliyatı oldum. Kalp hastasıyım. Doğru dürüst bir işte de çalışamıyorum. Bu parayı ödeyecek imkânım yoktur. İşsizim. Seyyar satıcılık yaparak bu icrayı kaldıramıyorum. Borcumun yarısına kadarını ödedim. Fakat sürekli faiz bindiği için yetiştiremiyorum. Borcu kapatamadığın için şimdi yine faizi ile beraber 8 bin TL yi buldu. Bir oda bir salonu olan derme çatma bir evde yaşıyoruz. 2 çocuğum var. Biri Lise de diğeri ise ortaokulda okuyor. Maddi durumum kötü olduğu için lise giden çocuğum okulu bıraktı. Çocuklarımın masraflarını dahi ödeyemiyorum. Bakımlarını yapamıyorum. Herhangi bir gelirim olmadığı gibi mal varlığımda yoktur. Maddi durumum çok kötü olduğu için elektrik borcumu ödeyemiyorum. Engelli maaşım da kesilmiş.
Çok mağdur ve ailece perişan durumdayız. Başvurmadığım hiçbir kurum kalmadı. Bildiğim bütün devlet kapısına gittim ama bir sonuç alamadım. Kaymakamımıza, Valimize, Milletvekilimiz Ahmet Aydın’a ve Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Lütfen bu mağduriyetimi anlayın. Bana yardım edin. Ya da bir iş verin çalışarak ben kendi elektrik borcumu kendim ödeyeyim" diye konuştu.

Bu haber 16158 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
YÜRÜYEMİYEN DAĞ KEÇİSİNİ SIRTLARINDA TAŞIDILAR
ENGELLİ VATANDAŞA İCRA ŞOKU
AÇ KALAN DAĞ KEÇİSİ ŞANTİYEYE GİRDİ
KARLI DAĞLARDA AÇ KALAN KEÇİLER KÖYE İNDİ
YÜZLERCE KARGA GÖKYÜZÜNDE SÜZÜLDÜ
YAŞLI ÇİFT YARDIM BEKLİYOR
OCAK AYINDA BADEMLER ÇİÇEK AÇTI
CHP KAHTA İLÇE BAŞKANLIĞINI YILDIRIM KAZANDI
EVİ YANAN KADIN 2 ÇOCUĞUYLA YARDIM BEKLİYOR
ÖKSÜZ VE YETİMLER İÇİN BÜYÜKBAŞ HAYVAN KESİLDİ
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz