24 Ekim 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
MÜSLÜMANLARIN DERDİYLE DERTLENMEYEN ONLARDAN DEĞİLDİR.
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
“DİLİNİZE SAĞLIK AVUKAT BEY!”

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

BAŞKAN DAĞTEKİN DEN EZAN VE BEKA AÇIKLAMASI

12.3.2019

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin den, son günlerde gündemde sıkça tartışılan 'beka meselesi' ve İstanbul Taksim'de ezana yapılan büyük saygısızlıkla ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi.

Yapılan saygısızlığa İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un dizeleriyle cevap veren Başkan Dağtekin " Şu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli, yurdumun üstünde benim ebedi inlemeli, diyen İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un bu dizelerinden de anlaşılacağı gibi, bu vatan toprağı İslam ümmetinin olduğuna şahitlik etmektedir. Yani şairimiz 'şahidim ki bu vatan toprağı İslam ümmetinindir' diyor. Bu tür girişimlerle kimse farklı hesaplar içerisine girmemeli, çanlar çalmaya yeltenmemelidir. Çanların çalınmasındaki özgürlük yine ezanın özgürlüğü iledir. Ezanımız aslında diğer inanç değerlerine de saygının bir ifadesidir. Çünkü bizim inancımızda, bizim değerlerimizde 'lekum dinikum veliyedin' ayetiyle mealen 'Sizin dininiz size, benim dinim bana' düşüncesi vardır. Bizim manevi iklimimizde emperyalist düşünce akımına asla yer yoktur. Herkes kendi dini değerlerini özgürce yaşabilir, benim değerlerime saldırmadıkça, benim inancımı ortadan kaldırmadıkça beni yok kabul etmedikçe .Benim ezanıma ıslık çalarak tahammül etmeyen bir insanın hala geçmiş dönem hezeyanları vardır. Hala CHP'nin o ilk döneminden gelen ve ezanımızı maalesef 'tanrı uludur' a dönüştüren gericilikleri vardır. Bu geri mantığı biz Türkiye'den sildik, bitirdik. Bir daha da yeşermesine asla müsaade etmeyeceğiz. Herkes kendi değerlerinde özgür olacaktır. Ezan da bize şahadet olarak bu toprakların üzerinde ebediyen inleyecektir" diye konuştu.

Sözlerinin devamında beka meselesine de değinen Dağtekin" Türkiye’nin son on yıl içinde arka arkaya maruz kaldığı saldırılara milletimiz yakından şahitlik etti. 7 Şubat'ta MİT müsteşarımızın ifadeye çağrılması, Gezi olayları, 17-25 Aralık FETÖ yargı darbe teşebbüsü, 2014 mahalli seçimlerine gidilirken yaşanan gerilimler, 6-8 Ekim Kobani olayları, 7 Haziran 2015 seçimlerine gidilirken yaşananlar, 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrasında dolar kuru üzerinden yapılan ekonomik baskılar gösteriyor ki bu saldırılar sadece ülke sınırları içerisinde başlayıp bitmiyor. Dış bağlantıları ve destekçilerinin de ifşa edildiği bu saldırıları organize edenler, ülkeyi sürekli bir tartışma zeminine çekmek istiyorlar. Bunu yaparken kutuplaştırma ve gerilim ortamı oluşturmak için büyük çabalar sarf ediliyor. Hatırlayalım; 17-25 Aralık yargı darbe girişimi yerel seçimlerin gölgesinde yapılmıştı. O seçimler de mahalli idareler seçimleriydi. Dolayısıyla vatandaşımız bu coğrafyada hiç bir şeyin 'mahalli' kalmadığını iyi tahlil etmesi gerekiyor. Allah'a hamd olsun milletimiz tüm bu oyunların farkında. Biz siyasetçilere her zaman ayna olan milletimiz 31 Mart seçimlerinde bu oyunları yine bozacaktır. Devlet ve milletimizin bekasını teminat altına almak hepimizin sorumluluğundadır. 2023'ün güçlü Türkiye'sini şekillendirecek ve tarihin akışını liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile yeniden değiştireceğiz" dedi.

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ADIYAMAN'A GELİYOR"

Yerel seçim kampanyası ile ilgili de konuşan Başkan Dağtekin saha çalışmalarında başkan adayı Kılınç'a büyük teveccüh olduğunu söyleyerek ,AK Parti lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da seçime doğru Adıyaman'a geleceğini duyurdu. Dağtekin " Başkan adayımız Süleyman beyi tebrik ediyorum . AK Parti aklığı ile, safiyeti ile kendisini korumuş kıymetli bir kardeşimizdir. Gönül belediyeciliğini çok başarılı bir şekilde yürüteceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Biz de il teşkilatı ,merkez ilçe, kadın kolları, gençlik kolları, encümen adayları, il genel meclisi encümen adaylarımız, hep birlikte bir nevi çetele raporlarını tutarak, kim nerede çalışıyor şeklinde Seçim Koordinasyon Merkezi'mizin planlaması ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu noktada çok olumlu raporlar önümüze geliyor. Bugüne kadarki bizim edindiğimiz izlenim, hamdolsun Süleyman beye çok ciddi bir teveccüh var. Kesinlikle negatif yönde bir seyir yok. Aksine sürekli artış var. Her akşam SKM'de yaptığımız toplantılarda da bu tabloyu bariz bir şekilde görüyoruz. İnşallah 31 Mart'a doğru yani seçimden bir kaç gün öncesinde Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Adıyaman'ımıza teşrif edeceklerdir. Dolayısıyla bizler o güne kadar saha çalışmalarımızı tamamen bitirerek güçlü bir şekilde 31 Mart seçimlerine hazır olacağız." şeklinde konuştuBu haber 3342 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
KÖSE; BEN İDAMLARA KARŞI BİR İNSANIM
KILIÇDAROĞLU NDAN MİLLİYETÇİLİK ELEŞTİRİSİ
BAŞKAN DAĞTEKİN DEN EZAN VE BEKA AÇIKLAMASI
KAZADA ÖLEN TÜRK GENCİN BABASI KONUŞTU
AK PARTİ´Lİ ÜNAL DAN CHP YE ELEŞTİRİ
ADIYAMAN DA MISIR PROTESTOSU YAPILDI
MİLLETVEKİLİ AHMET AYDIN DAN 2018 DEĞERLENDİRMESİ
AYDIN; TÜRKİYE MAZLUM MİLLETLERİN SON KALESİ
DAĞTEKİN: AK PARTİ BU MEMLEKETİN SİGORTASIDIR
BOYNUKARA DAN KONFERANS
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz