4 Nisan 2020
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
MİDESİNİ NEREDEN BESLİYORSA DÜŞÜNCESİNİ DE ORADAN ALIYOR
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
ANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN…

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

BESNİ DE REŞİT ALKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

21.1.2019

AK Parti’nin Besni İlçesinde Eyüp Mehmet Emre’yi aday göstermesinin ardından Besni İlçe Belediye Başkanı İbrahim Öztürk ve diğer aday adayı Nuri Tuğsuz, Reşit Alkan’ı destekleyeceklerini açıkladı.
Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk ile birlikte diğer aday adayları Nuri Tuğsuz ve Reşit Alkan partiden istifa ettiklerini açıkladı. İbrahim Öztürk ve Nuri Tuğsuz, Reşit Alkan’ın aday olacağını ve destekleyeceklerini açıkladı.
2014 yılında Saadet Partisi’nden belediye başkanı olan ve 2015 yılında AK Parti’ye katılan İbrahim Öztürk, istifasıyla ilgili olarak, “2014 yılındaki aynı senaryo ve dayatma anlayışı, bugün de uygulanmaya konulmuştur. 2014’de kaybeden aday, halkın iradesine rağmen tekrar aday olarak karşımıza çıkarılmıştır. Besnililerin iradesi yine yok sayılmıştır. Besni halkı, onların oyunlarını daha önce bozdu, Allah’ın izniyle yine bozacak. Halkımızdan gelen talep ve feryada kayıtsız kalamayız. Milli iradenin üstünde hiçbir güç ve ego tanımıyoruz. Besni’mize reva görülen bu haksızlığa ve buna karşılık, diğer aday adayı arkadaşlarımız ile yaptığımız istişareler neticesinde ve halkımızın yükselen tepki ve talebine istinaden, AK Parti’den üzülerek istifa ediyorum. Bizim adayımız Reşit Alkan kardeşimizdir.Yolumuza bu şekilde devam ediyoruz. Rabbim çıkmış olduğumuz bu yolda halkımızın desteği ile bizleri muzaffer kılsın” dedi.
Reşit Alkan ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, aday olduğunu açıklayarak, “Şehrimizin menfaatleri doğrultusunda yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, her açıdan yaşanabilir bir Besni için 2019 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde çözüm adına sorumluluk alabilmek için Besni Belediye Başkanlığına aday olduğumu aziz hemşerilerime ve basınımıza saygılarımla beyan ederim” dedi.
Alkan, hangi partiden aday olacağı ile ilgili açıklamada bulunmadı.
Nuri Tuğsuz ise yine sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “Gördüğüm lüzum üzerine ve diğer aday adayı arkadaşlarımız ile yaptığımız istişareler neticesinde , halkımızın yükselen tepki ve talebine istinaden, AK Parti’den üzülerek istifa ediyorum. Besni’den 31 Mart 2019 yerel seçimlerde, belediye başkanlığına aday olan akrabam Reşit Alkan’a destek verdiğimi kamuoyunun bilgisine arz ederim” ifadelerini kullandı.

Bu haber 17128 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
SUVARLI BELDESİNDE MHP ADAY GÖSTERMEYECEK
BESNİ DE REŞİT ALKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
TUTDERE SEÇİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
TUT VE ÇELİKHAN AK GENÇLİKTE GÖREV DEĞİŞİMİ
AK PARTİ HEYETİ DURMAK BİLMEDEN DOLAŞIYOR
FIRAT VE DİMEZ TUT İLÇESİNİ GEZDİ
AK PARTİ DEN TUT İLÇESİNE ÇIKARMA
SİYASET AKADEMİSİNİ BİTİRENLERE BELGELERİ VERİLDİ
AK PARTİ TEŞEKKÜR ZİYARETLERİNE BAŞLADI
AHMET AYDIN DAN DİYARBAKIR SUR A EVET ÇIKARMASI
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz