19 Mart 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
KUR’AN BİR VADİDE MÜSLÜMANLAR BAŞKA VADİDE
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
SUÇ, CEZA VE STAJ İLE İLGİLİ ÖNERİLER

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

İŞKUR, 2018 YILINDA 5 BİN KİŞİYİ İŞE YERLEŞTİRDİ

10.1.2019

İşkur Adıyaman İl Müdürü Emin Yücekaya, 2018 yılı içerisinde 5 bin 90 kişinin işe yerleştirildiğini, TYP kapsamında ise 3 bin kişinin istihdam edildiğini açıkladı.
2018 yılı içerisinde 40 bin 210’u erkek, 31 bin 761’i kadın olmak üzere 71 bin 971 kişi İşkur’a başvuruda bulunurken, bu kişilerden 11 bin 160 kişinin iş talebinde bulundu. Adıyaman’da 64 bin 644 olan kayıtlı iş gücü, 43 bin 111 kayıtlı işsiz bulunuyor. Yıl içerisinde 3 bin 984 kişiye işsizlik ödeneğinden 12 milyon 348 milyon TL ödeme yapıldı.
İşkur Adıyaman İl Müdürü Emin Yücekaya, yıl içerisinde yapılan faaliyetler ile ilgili olarak, “2018 yılı ülkemizin ekonomik sorunla mücadele ettiği bir yıl oldu. Yıl ortasında başlayan ve yıl sonuna kadar etkili olan bir ekonomik dalgalanma yaşandı. Bu iş piyasasına da yansıdı. Ama biz önceki yıllara oranla hem işe yerleştirme rakamlarında hem piyasada hareketlilik açısında yüzde 20’ler düzeyinde artış sağladık. Yıl içerisinde 4 bin 678 kişi hedeflemiştik, yüzde 109 ile 5 bin 82 kişi İşkur aracılığıyla iş sahibi oldu.
Yıl içerisinde 2 bin 183 işletmeyi ziyaret ederek danışmanlık desteği verdik. İş arayan 32 bin kişiyle görüşme gerçekleştirdik. 3 bin 487 kişiyi çeşitli mesleki eğitim kurslarından geçirdik. İşbaşı Eğitim Programı kapsamında 3 bin 942 gerçekleşme sağlandı. Yıl içerisinde 350 olan girişimcilik hedefini 438 girişimciyle yüzde 125’lik gerçekleşme, eğitim kurumu ziyaret sayısı ise 142 olarak gerçekleşti.
Adıyaman sanayisinin yüzde 60’ını tekstil konfeksiyon oluşturmakta ama 2 sigortalı çalıştıran tüm işletmelerin neredeyse hepsini programdan yararlandırdık. Zor zamanda üreticinin desteklenmesi amacıyla önemli bir programdır. Hizmet sektöründe 3 ay, sanayi sektöründe 6 ay, geleceğin mesleklerinde ve basın sektöründe ise 9 ay olmak üzere buralarda staj yapan kişileri destekliyoruz. Bu kişilerin tamamı özel sektörde çalışıyor” açıklamasında bulundu.
Yücekaya, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında ise 3 bin kişinin işe alındığını belirterek, “Samsat depreminden dolayı 700 kişi Samsat’ta, diğer kişiler ise il genelinde bu programdan yararlandı. 2019 yılı içerisinde 2 bin kişi TYP’den faydalanacak” ifadelerini kullandı.

Bu haber 257 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
ADIYAMAN 4. GIDA-TARIM HAYVANCILIK FUARINA HAZIR
HATALI PARKLAR SÜRÜCÜLERİ ZORA SOKUYOR
LPG NİN EN KALİTESİ FİYATINI EN DİBE VURDU
TOKİ KONUTLARININ ÖN TALEBİNE BİNLERCE BAŞVURU
ADIYAMAN DAN BÜYÜK BİR ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
AK PARTİ DEN YAYLAKONAK VE KÖMÜR E ÇIKARTMA
İNEK DEFİNECİLERİN AÇTIĞI ÇUKURA DÜŞTÜ
AYDIN, ÖĞRENCİLERE KENDİ ELLERİYLE MENEMEN YAPTI
CHP HEYETİNDEN AK PARTİ YE ZİYARET
MTTB, YENİ ZELLANDA DA Kİ SALDIRIYI KINADI
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz