19 Haziran 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
İNFAK. BEREKET VE EBEDİ SAADET
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
BİR EKMEK PARASINA BİR GÜN SİGORTA

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

İŞKUR, 2018 YILINDA 5 BİN KİŞİYİ İŞE YERLEŞTİRDİ

10.1.2019

İşkur Adıyaman İl Müdürü Emin Yücekaya, 2018 yılı içerisinde 5 bin 90 kişinin işe yerleştirildiğini, TYP kapsamında ise 3 bin kişinin istihdam edildiğini açıkladı.
2018 yılı içerisinde 40 bin 210’u erkek, 31 bin 761’i kadın olmak üzere 71 bin 971 kişi İşkur’a başvuruda bulunurken, bu kişilerden 11 bin 160 kişinin iş talebinde bulundu. Adıyaman’da 64 bin 644 olan kayıtlı iş gücü, 43 bin 111 kayıtlı işsiz bulunuyor. Yıl içerisinde 3 bin 984 kişiye işsizlik ödeneğinden 12 milyon 348 milyon TL ödeme yapıldı.
İşkur Adıyaman İl Müdürü Emin Yücekaya, yıl içerisinde yapılan faaliyetler ile ilgili olarak, “2018 yılı ülkemizin ekonomik sorunla mücadele ettiği bir yıl oldu. Yıl ortasında başlayan ve yıl sonuna kadar etkili olan bir ekonomik dalgalanma yaşandı. Bu iş piyasasına da yansıdı. Ama biz önceki yıllara oranla hem işe yerleştirme rakamlarında hem piyasada hareketlilik açısında yüzde 20’ler düzeyinde artış sağladık. Yıl içerisinde 4 bin 678 kişi hedeflemiştik, yüzde 109 ile 5 bin 82 kişi İşkur aracılığıyla iş sahibi oldu.
Yıl içerisinde 2 bin 183 işletmeyi ziyaret ederek danışmanlık desteği verdik. İş arayan 32 bin kişiyle görüşme gerçekleştirdik. 3 bin 487 kişiyi çeşitli mesleki eğitim kurslarından geçirdik. İşbaşı Eğitim Programı kapsamında 3 bin 942 gerçekleşme sağlandı. Yıl içerisinde 350 olan girişimcilik hedefini 438 girişimciyle yüzde 125’lik gerçekleşme, eğitim kurumu ziyaret sayısı ise 142 olarak gerçekleşti.
Adıyaman sanayisinin yüzde 60’ını tekstil konfeksiyon oluşturmakta ama 2 sigortalı çalıştıran tüm işletmelerin neredeyse hepsini programdan yararlandırdık. Zor zamanda üreticinin desteklenmesi amacıyla önemli bir programdır. Hizmet sektöründe 3 ay, sanayi sektöründe 6 ay, geleceğin mesleklerinde ve basın sektöründe ise 9 ay olmak üzere buralarda staj yapan kişileri destekliyoruz. Bu kişilerin tamamı özel sektörde çalışıyor” açıklamasında bulundu.
Yücekaya, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında ise 3 bin kişinin işe alındığını belirterek, “Samsat depreminden dolayı 700 kişi Samsat’ta, diğer kişiler ise il genelinde bu programdan yararlandı. 2019 yılı içerisinde 2 bin kişi TYP’den faydalanacak” ifadelerini kullandı.

Bu haber 368 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
KÜÇÜK ÇOCUK MURSİ İÇİN HIÇKIRA HIÇKIRA AĞLADI
ADIYAMAN DA İLGİNÇ YILAN AVI
ÜNİVERSİTEDE MURSİ İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI
AK PARTİ DEN MÜRSİ NİN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ AÇIKLAMA
MUHAMMED MURSİ İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI
BELEDİYE AQUA PARKI HALKIN HİZMETİNE AÇILDI
İTFAİYE, AVM DE YANGIN TATBİKATI YAPTI
YILANLARIN DANSI GÖRÜNTÜLENDİ
AĞLARI KESİP BALIKLARI ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTURDULAR
TÜRK BAYRAĞI GÖKYÜZÜNDE DALGALANDI
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz