19 Haziran 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
İNFAK. BEREKET VE EBEDİ SAADET
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
BİR EKMEK PARASINA BİR GÜN SİGORTA

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

ÖZBİLGİÇ: 2018 YILINI DOLU DOLU GEÇİRDİK

10.1.2019

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Özbilgiç, 2018 yılın bir çok faaliyet ve kurs ile dolu dolu geçirdiklerini söyledi.
Aziz Özbilgiç, amaçlarının halkın hayat kalitesini yükselterek, toplumun refah düzeyini arttırmak, hayat boyu öğrenme perspektifi içerisinde bireylerin var olan yeteneklerini geliştirmelerine zemin hazırlamak, her yerde, her zaman ve herkes için eğitim imkanı sunmak olduğunu söyledi.
2018 yılı içerisinde yapılan faaliyetlerle ilgili açıklamada bulunan Aziz Özbilgiç şunları söyledi:
“Merkezimizde genel, mesleki ve teknik, okuma yazma ile açık öğretim faaliyetleri kapsamında 75 temel alanda 3 bin 339 farklı kurs açılabilmektedir. Merkezimizi günlük olarak ortalama 300-350 kişi ziyaret ederek hizmet almaktadır. Merkezimize gelen vatandaşlarımızı sporla, sanatla, kültürle tanıştırıp, kaliteli bir zaman geçirmelerine imkan sunmaktayız.
Vatandaşlarımıza yönelik genel, mesleki ve teknik, okuma yazma ile açık öğretim faaliyetleri kapsamındaki hizmetleri, ilimizde bulunan bütün kamu kurum ve kuruluşlarla, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte paydaş kurum olarak sunmaktayız.
2018 yılı içerisinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşu olan paydaşlarımızla birlikte giyim ve tasarım, okul öncesi, görsel sanatlar, bağlama, gitar, halk oyunları, cam, seramik, bayan deri kol çanta, güzellik ve saç bakımı, okuma yazma, yabancılara Türkçe öğretimi, Arapça, İngilizce, bilgisayar, okul öncesi, ahşap, Kur’an-ı Kerim, tecvitle Kuran okuma, futbol, basketbol, hentbol, bocce, dart, halk oyunları, görsel sanatlar, ebru, süs kabağı işleme, masa tenisi, kik-boks, müzik ve sportif faaliyetler, filografi, halıcılık, yemeni, bakır işleme, takı tasarım, bakır işleme, yöresel halı ve kilim, besi bebek gibi kurslar açıldı.
Adıyaman Merkez Halk Eğitimi Merkezi olarak 2018 yılı içerisinde; genel, mesleki ve teknik, okuma yazma, açık ortaokul ve açık öğretim lisesi alanında toplam bin 322 kurs açılmış ve bu kurslara 7 bin 633 kadın, 11 bin 859 erkek olmak üzere 19 bin 492 kursiyer kayıt yaptırmıştır. Bu kurslarımız; kendi alanlarında uzman, deneyimli ve tecrübeli kadrolu öğretmenler, kadrolu usta öğreticiler ve kadrosuz usta öğreticiler tarafından verilmiştir.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve muhterem eşleri Emine Erdoğan’ın himayelerinde Mart 2018 tarihinde başlayan okuma yazma seferberliği kapsamında bütün okul müdürleri ve ilçe halk eğitimi merkezleri ile bilgilendirme toplantıları yapılarak, 702 erkek, 6 bin 738 kadın olmak üzere 7 bin 438 kursiyer kayıt yapmış, 5 bin 574 kursiyer sertifika ile mezun olmuş ve okuryazar duruma gelmiştir. Okuma yazma seferberliği devam etmektedir. Amacımız ilimizde okuma yazma bilmeyen bütün vatandaşlarımızı okur yazar hale getirmektir. Çeşitli konularda eğitim, seminer ve konferanslar verilmiştir.”

Bu haber 334 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
KÜÇÜK ÇOCUK MURSİ İÇİN HIÇKIRA HIÇKIRA AĞLADI
ADIYAMAN DA İLGİNÇ YILAN AVI
ÜNİVERSİTEDE MURSİ İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI
AK PARTİ DEN MÜRSİ NİN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ AÇIKLAMA
MUHAMMED MURSİ İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI
BELEDİYE AQUA PARKI HALKIN HİZMETİNE AÇILDI
İTFAİYE, AVM DE YANGIN TATBİKATI YAPTI
YILANLARIN DANSI GÖRÜNTÜLENDİ
AĞLARI KESİP BALIKLARI ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTURDULAR
TÜRK BAYRAĞI GÖKYÜZÜNDE DALGALANDI
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz