17 Agustos 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
BİD’AT VE HURAFELERLE DOLDURULAN İSLÂM
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
ELAZIĞ-MALATYA-ADIYAMAN-TORBALI (2)

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

TUTDERE, ADIYAMAN IN SORUNLARI MECLİSTE

9.11.2018

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere Adıyaman’ın irili ufaklı tüm sorunlarını gündeme taşıyarak, bu sorunların çözümü noktasında gerekli girişimlerde bulunuyor.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve bağlı kuruluşların bütçelerinin görüşmeleri sırasında söz alarak uçak seferleri, Kahta-Adıyaman-Gölbaşı ve Kahramanmaraş Hızlı Tren Ağı Projesi, Gerger ilçesindeki yol sorunu, Adıyaman-Çelikhan yolu ile cep telefonuyla iletişimin sağlanamadığı köylerin sorunlarının ne zaman çözüleceğini sordu.
Tutdere, Bütçe görüşmelerin akabinde bir basın bülteni yayımlayarak toplantının içeriğine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Tutdere, “Haftanın her günü gerçekleştirilen Ankara-Adıyaman uçak seferleri son günlerde haftada beş güne düşürülmüştür. Artan yolcu sayısına rağmen seferlerin beş güne düşürülmüş olması başta Adıyaman halkı olmak üzere seyahat etmek isteyen tüm vatandaşlarımızı mağdur edecektir.
Bütçe taslağında Kahta-Adıyaman Gölbaşı ve Kahramanmaraş hızlı tren ağının proje hazırlama aşamasında olduğu ifade edilmektedir. Adıyaman’ın bu hızlı tren meselesi yıllardan beri hem siyasetçiler tarafından hem de mülki yetkililer tarafından defalarca dile getirildi. Ancak bugüne kadar herhangi bir ilerleme sağlanmadı. Bütün Adıyaman kamuoyunun bu projenin tamamlanması konusunda Bakanlığınızın belirlemiş olduğu bir takvim olup olmadığını merakla beklenirken, proje aşaması bittikten sonra çalışmalara ne zaman başlanılacak?
Türkiye’nin değişik bölgelerindeki duble yolların gelmiş olduğu aşamalar anlatılıyor. Biz Adıyaman olarak duble yol konusunda ve diğer yollar konusunda yeterince nasiplenemediğimizi düşünüyoruz. Özellikle Gerger ilçemizi Adıyaman iline ve çevresine bağlayan yollar konusunda çok ciddi sıkıntılar var. Bu yollar daha önceki teknoloji ve imkanlarla yapıldığı için artık ihtiyacı ve talepleri karşılayamamaktadır. Gerger bir ilçe olarak gerçekten ilçe statüsünde bir yola sahip değildir. Gerger yolunun bir an evvel gerekli standartlara kavuşturulması ve ilçe yoluna yakışır şekilde yapılması gerekmektedir. Görüşmeler esnasında Gerger halkı adına bu yolların bir an evvel yapılmasını ilgili bakanlıktan talep ettik.
Bunun dışında yine Adıyaman-Çelikhan yolumuz var. Malatya-Çelikhan kısmı tamamlandı ama Çelikhan-Adıyaman bağlantı yolu yapılmadı. Çok keskin virajlarıyla ve onlarca ölümlü trafik kazasıyla nam salmış bir yol. Bu Çelikhan-Adıyaman yoluyla ilgili de Adıyaman kamuoyunun, ilçe halkının ve çevredeki bütün yerleşim birimlerinin beklentisi bulunmaktadır. Bu yol da günümüz Türkiye’sine yakışmayan bir yol olup talepleri karşılayamamaktadır. Bu konuda Adıyaman’ımız ve yurttaşlarımız ciddi sıkıntı çekmektedirler. Bu iki yola Bakanlığın bir an evvel el atması gerektiğini dile getirdik” dedi.
Tutdere, Adıyaman’ımızda GSM operatörleriyle ilgili özellikle telefon iletişimine ilişkin ciddi sıkıntılar yaşandığını belirterek, şehir merkezine 6-7 km mesafede olan Durukaynak ve Ahmethoca köyleri merkez olmak üzere o bölgede yığılı bulunan 7-8 tane köy ve çok yoğun nüfuslu bu köyler şehir merkezine çok yakın olmalarına rağmen cep telefonuyla iletişim sağlanamamaktadır.

Bu haber 696 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
ADIYAMAN YANIYOR...!
CEZA YERİNE BAYRAM ŞEKERİ
KURBAN BAYRAMI İÇİN POŞET DAĞITIMI
AK PARTİ DE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ
ADIYAMAN DA RESMİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ
ŞEHİTLİĞE KARANFİL BIRAKILDI
PENÇE 2 HAREKETİNDE YARALANAN ASKERE ZİYARET
UYGULAMA NOKTASINDA SÜRÜCÜLERLE BAYRAMLAŞMA
ADIYAMAN DA BAYRAM ÖNCESİ ALIŞVERİŞ YOĞUNLUĞU
HÜDAPAR GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YAVUZ DEFNEDİLDİ
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz