17 Agustos 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
BİD’AT VE HURAFELERLE DOLDURULAN İSLÂM
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
ELAZIĞ-MALATYA-ADIYAMAN-TORBALI (2)

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

ADIYAMAN VALİSİ AYKUT PEKMEZ GÖREVE BAŞLADI

5.11.2018

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Aksaray Valiliğinden Adıyaman Valiliğine atanan Aykut Pekmez, “Adıyaman’ın hayrına olan işlerde gece gündüz, yağmur çamur demeden çalışacağım” dedi.
Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı mülkiye başmüfettişliğine, Aksaray Valisi Aykut Pekmez ise Adıyaman Valiliğine atandı. Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, göreve başladı.
Adıyaman Valiliği önünde kamu kurum ve kuruluş müdürleri tarafından karşılanan Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, makamında gazetecilere açıklamada bulundu.
Adıyaman’a gelmeden önce Adıyaman ile ilgili kısa bilgiler edindiğini dile getiren Vali Aykut Pekmez, “Bu güvene layık olmak için başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm yetkililere şükranlarımı sunuyorum. Bu bir nöbet değişimi, bayrak değişimi. Bundan önce görev yaptığı yerlerde elimden geldiğince samimi bir şekilde hizmet etmeye çalıştım. İnşallah Adıyaman’da da bu hizmetlerimize devam etmek kısmet olur. Biz Şeyh Edebali’nin ‘Milleti yaşat ki, devlet yaşasın’ nasihatini kendimize düstur edindik. Elbette millet ve devlet birbirinden ayrılmaz parçalardır. Milletimizin huzur içerisinde, güven içerisinde olduğu, milletimizin aşı, işi olduğu müddetçe biz kendi görevimizi yapmış olduğumuzu kabul ediyoruz. İnşallah Adıyaman’da milletimizin huzuru, güveni, aşı, işi için çalışacağız” dedi.
Vali Aykut Pekmez açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Adıyaman zengin tarihi zenginliği, coğrafyasıyla ülkemizin önemli illerinden birisidir. Adıyaman’a gelmeden önce burayla ilgili bir takım bilgiler aldım. Her ne kadar Adıyaman sanayi şehri gözükmese de, 400’e yakın işletmede 12 bin’e yakın işçinin çalıştığı, geçen yılda 130 milyon Dolar ihracatı olan bir ilimiz. Sanayimizin gelişmesi ve OSB’nin büyümesi için elimizden geleni yapacağız.
Tarımda da önemli bir kent olduğunu gördüm. 2 buçuk milyon dekarlık alanının yüzde 18’i sulanabiliyormuş. İnşallah devam eden yatırımlarla bu alan yüzde 80’e çıkacak. Şuan ki halinde Adıyaman’ımız bademde, sarımsakta, Antep fıstığında, mercimekte Türkiye’de ilk sıralarda yer alan ilimiz. Sulama projeleriyle birlikte tarım ürünlerinin çeşidinin ve veriminin artması hem ilimiz için hem de ülkemiz için önemli katkılar sağlayacaktır.
Devletimizin en fazla önem verdiği konuların başında eğitim geliyor.Adıyaman’da 153 bin öğrencisi, 10 bin öğretmeni ile büyük bir ailedir. Ülkenin her yerinde olduğu gibi Adıyaman’da da hükümetimiz eğitime büyük önem vermiş. Son 15 yılda 650 milyonluk yatırım ile 3 bin derslik yapılmış. Şuanda derslik başına 26, öğretmen başına ise 16 civarı öğrenci düşüyor. Tam yeterli olmasa da fiziki anlamda büyük bir sorunun giderildiğini görüyoruz. 2006 yılında kurulan üniversite 25 bölümde 20 bin öğrencisiyle önemli bir gelişme göstermiş.
Adıyaman deyince akla ilk gelen yerlerden birisi Nemrut Dağı ve turizmdir. 300’den fazla tescilli tarihi eseri olan, inanç turizminde önemli bir potansiyeli olan ilimizin potansiyelini arttırmak için hep beraber çalışacağız.
Adıyaman’ımızın daha yaşanır bir hale gelmesi için, Adıyaman’ımızın hak ettiği yere gelmesi için ilin bütün dinamikleriyle beraber çalışmaya gayret edeceğiz. Adıyaman’ın hayrına olan işlerde gece gündüz, yağmur çamur demeden çalışmaya gayret göstereceğim. İnşallah yapılan işlerde bizde bir tuğla koyma fırsatı bulabilirsek, çorbada bizimde tuzumuz olursa kendimizi mutlu sayacağız. Bu güne kadar Adıyaman’a hizmet eden bütün valililerimize teşekkür ediyorum.”

Bu haber 756 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
İKİ AİLE ARASINDA SİLAHLI KAVGA; 1 ÖLÜ
YARALIYI HAYATA DÖNDÜRME ÇABASI
İNCELEDİĞİ AV TÜFEĞİ ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU
ECZACI ADAM YOL KENARINDA ÖLÜ BULUNDU
KURBANLIK DANA GİRDİĞİ MARKETİ YERLE BİR ETTİ
ACEMİ KASAPLAR KURBANLIK YERİNE KENDİLERİNİ KESTİ
HÜKÜMET KADIN MAKAM KOLTUĞUNA OTURDU
KATİL ZANLISI SAPIK ÇIKTI
ADIYAMAN ÖLDÜRÜLEN HÜSEYİN İÇİN YÜRÜDÜ
ADIYAMAN DA CİNAYET ZANLISI TUTUKLANDI
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz