23 Temmuz 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
İKTİDARA, ŞÖHRETE VE MAKAMA TAPMAK
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
BİR EKMEK PARASINA BİR GÜN SİGORTA

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

OKUL BİNALARIMIZI KALİTELİ EĞİTİM İLE SÜSLEYECEĞİZ

14.9.2018

Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, son yıllarda kaliteli okul binalarının yapıldığını ve kendilerinin görevinin ise yapılan bu okul binalarını kaliteli eğitim ile süslemek olduğunu kaydetti.
Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı nedeniyle yayımladığı mesajında, ikili ve tekli eğitim ile ilgili bilgi verdi.
Adıyaman’da 800 okulda 154 bin öğrenci ve 8 bin 500 öğretmen ile 2018-2019 eğitim öğretim sezonuna başlayacaklarını ifade eden Ahmet Alagöz, sene başında çıkabilecek ufak defek sorunların ise en kası sürede çözüme kavuşturulacağını dile getirdi.
Alagöz, eğitim camiasının öğrenci, veli, öğretmen, yönetici ile bir aile olduğunu ve 2018-2019 eğitim öğretim sezonunda projelerin, araştırmaların ve eğitim kalitesini yükseltmenin gayreti içerisinde olacaklarını aktardı.
Adıyaman’da toplumun tüm kesimlerinin eğitime katkı sunmalarını beklediklerini belirten Alagöz, “İyi bir eğitim öğretim sezonu geçireceğimizi ümit ediyorum. Toplumun tüm kesiminden eğitime katkı sağlamasını istiyorum. Hepimizin gayesi Adıyaman eğitiminin kalitesini arttırmak ve çocuklarımızı iyi bir gelecek hazırlamaktır.
Adıyaman’da şuan devam eden okul binası inşaatı var. 13 tane okulumuz ikili eğitim yapacak. Liselerimizde tekli eğitim var. 2019-2020 eğitim öğretim sezonunda ise tamamen tekli eğitime geçeceğiz. Tekli eğitime geçilmesi için hükümetimiz okul binaları ile donattı. İnşallah bu binaları kaliteli eğitim ile süsleyeceğiz” dedi.
Alagöz ayrıca, “Yeni bir eğitim öğretim yılında geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni başarılara doğru koşmalarının heyecanını hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz. Uzun bir tatilin ardından hep birlikte yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz. 2018-2019 eğitim-öğretim yılının sevgi, saygı, başarı ve huzur içinde geçmesi en büyük arzumuzdur. Geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimizin, okullarda aldığı eğitim ve bilgi ışığında ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracaklarına inancımız tamdır. Milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ancak iyi yetişmiş nesillerle mümkündür. Bunun farkında olarak çocuklarımızın geleceği için milletçe hep beraber, eğitimlerine önem vererek donanımlı gençler yetiştirme gayreti içinde çalışıyoruz. Yeni eğitim öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, fedakar ve onurlu mesleği temsil eden saygıdeğer öğretmenlerimize ve tüm ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Bu haber 1217 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
ÖĞRENCİLER İNGİLİZCE DİL KAMPINDA
AKSARAYLI ÖĞRENCİLER ADIYAMAN DA MİSAFİR EDİLDİ
TIP FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU
YABANCI EĞİTİMCİLER ADIYAMAN DA
153 BİN 352 ÖĞRENCİ KARNE SEVİNCİ YAŞADI
ÖĞRENCİLERİN BİRBİRİNDEN GÜZEL ESERLERİ SERGİLENDİ
ÖĞRENCİLERDEN İLERİ DÖNÜŞÜM SERGİSİ
OKUL ÖNCESİ EĞİTİME DİKKAT ÇEKİLDİ
BİLSEMDEN SOSYAL BİLGİLER MATERYAL VE ÜRÜN SERGİSİ
SÜLEYMAN ŞAH ORTAOKULU NDA BİLİM FUARI AÇILDI
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz