19 Haziran 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
İNFAK. BEREKET VE EBEDİ SAADET
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
BİR EKMEK PARASINA BİR GÜN SİGORTA

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

HASTANE ODASINDAKİ EĞİTİMLE FEN LİSESİNİ KAZANDI

30.7.2018

Adıyaman’da aylarca tedavi gördüğü hastanede öğretmenlerinden ders alan Seren Esmer, Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirme Sınavında (LGS) ilk tercihi olan Fen Lisesini kazandı.
Adıyaman - Şanlıurfa karayolunda geçirdiği trafik kazasında kısmi felç olan 8. sınıf öğrencisi Seren Esmer, 7 ay boyunca Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gördü. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Seren Esmer’in eğitiminin aksamaması için hastaneye öğretmen gönderildi. Hastane yönetimi de Seren Esmer’in hastanedeki odasında eğitim görmesi için fiziki düzenleme yaptı.
Görevlendirilen 6 öğretmen tarafından Seren Esmer’e ders verildi. Seren 6 aylık tedavisinin ardından eğitimine 6 ay boyunca evinde devam etti. 6 ay boyunca hastanede yatan Seren, daha sonra da dönem dönem hastaneye gelerek tedavisini sürdürdü. Seren Esmer, çocuk cerrahi, fizik tedavi, nöroloji ve plastik cerrahi bölümlerinde tedavi gördü.
LGS’ye giren Seren Esmer, 90 sorudan 79 net yaparak ilk tercihi olan Adıyaman Fen Lisesine yerleşmeyi başardı.
Daha önce hastanede Seren’i ziyaret eden Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ve hastane Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan, bu kez de başarılı öğrenciyi tebrik etmek için tedavi gördüğü plastik cerrahi bölümünde ziyaret etti. İL Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, “Bir yıl önce kaza geçiren kızımız bugün açıklanan sınav sonucuyla Adıyaman Fen Lisesini kazandı. Yaklaşık 6 ay hastanede, 6 ay ise evde eğitim gördü. Öğretmenlerimiz hem hastanede hem de evde kızımıza ders verdi. Ödevlerini yapmasını sağladılar, beraber sorular çözdüler. Hep beraber başarı öyküsüne imza attılar. Hastaneye geldikten sonra hayata tutunmak, bu motivasyonu sağlamak, hem doktorlarımız hem hemşirelerimizin hem de öğretmenlerimizin büyük katkısıyla çocuğumuz hayatı tekrar bağlanmış oldu. Hepsinden Allah razı olsun, inşallah üniversite sınavında da daha güzel yerlerde görürüz” dedi.
Hastane Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan, “Milli Eğitim Müdürümüzün desteğiyle öğretmen arkadaşlar hastanede Seren Eren’in eğitimini sürdürmesini sağladılar. Birlikte ders yapıp soru bankalarından soru çözdürdüler. Kendisinin azim ve gayreti vardı. Biz de hastanede ders çalışmak için fiziki şartları sağladık. Kızımız azmiyle beraber bu şartlarda başarılı oldu” ifadelerini kullandı.
Hastanede tedavisi süren Seren Esmer ise konuşmasında “Geçtiğimiz yıl 29 Temmuzda kaza geçirdik ve bazı sağlık problemleri ile karşılaştım. Bu sağlık problemlerimin giderilmesi uzun sürdü ve hala da devam ediyor. Hastanede yattığım süre içerisinde gerek hastane yönetimi gerek okul idaremiz her türlü desteği verdiler. ‘Hastanede Eğitim Projesi’ ile ders verdiler. İlk dönemi bu şekilde geçirdim ikinci dönemde ise eve geçtim. Öğretmenlerim eve geldi. O şekilde bana destek verdiler. Sınavda 90 sorudan 79 net yaptım. İlk tercihim olan Adıyaman Fen Lisesini kazandım. Yaşadığım süreçte sürekli ama sürekli kendime olan inancımı kaybetmedim. Benim durumda olan, benim durumumdan daha iyi olan öğrencilere şunu söyleyeyim, her şey insanın kendisinde bitiyor” diye konuştu.

Bu haber 1652 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
153 BİN 352 ÖĞRENCİ KARNE SEVİNCİ YAŞADI
ÖĞRENCİLERİN BİRBİRİNDEN GÜZEL ESERLERİ SERGİLENDİ
ÖĞRENCİLERDEN İLERİ DÖNÜŞÜM SERGİSİ
OKUL ÖNCESİ EĞİTİME DİKKAT ÇEKİLDİ
BİLSEMDEN SOSYAL BİLGİLER MATERYAL VE ÜRÜN SERGİSİ
SÜLEYMAN ŞAH ORTAOKULU NDA BİLİM FUARI AÇILDI
ADIYAMAN DA ROBOTLAR YARIŞTI
ZEKA KÜPLERİ YARIŞTI
ÖĞRENCİLERİN TUBİTAK PROJELERİ TAKDİR TOPLADI
YAZAR NECATİ ATAR ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz