22 Subat 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
KUR’AN BİR VADİDE MÜSLÜMANLAR BAŞKA VADİDE
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
SUÇ, CEZA VE STAJ İLE İLGİLİ ÖNERİLER

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINMADAN YAPILAN YIKIMA TEPKİ

4.7.2018

Adıyaman’da Milli Eğitim Müdürlüğünün lojmanı iş makinesinin darbesiyle yerle bir oldu.
Olay, Adıyaman Alitaşı Mahallesi Adıyaman Lisesi yan kısmında bulunan lojmanlarda meydana geldi. İş makinesinin kırıcısı ile 4 katlı binanın kolonlarına darbe indirdiği esnada bina bir anda çöktü. İş makinesi binanın doğu kısmından binaya müdahale ederken, batı kısmında küçük çökmeler meydana geldi. İş makinesi çalışırken bina yerle bir oldu. Yıkım esnasında mahalleyi toz bulutu kapladı.
Çevre güvenliğinin alınmadığı ve binanın batı kısmındaki binada insanların bulunduğu esnada gerçekleşen yıkım mahalle sakinlerinde korkuya neden oldu. Mahalle sakinleri güvenlik önlemi alınmadan yapılan yıkıma tepki gösterdi.
Bina yıkımında güvenlik önleminin alınmamasına tepki gösteren mahalle sakinlerinden Aydın Güngör, “Bu yıkım 1 ay öncesinden başladı. İki blok şeklinde bulunuyordu bu bina. Milli eğitime bağlı diye biliyorum bu iki blokun. İlk blok yıkıldığı anda da herhangi bir güvenlik önlemi alınmadı. Bundan da bir ders çıkarılmadı. İkinci blok yıkımında da aynısı yaşandı. Sabah başladı yıkım ve 15 sularında binanın tamamen yıkıldığına şahitlik ettik. Herhangi bir emniyet şeridi çekilmemiş, trafik kapatılmamış, güvenlik güçlerine haber verilmemiş yani ihmaller ile dolu bir yıkım gerçekleştirildi.
Çok şükür ki herhangi bir şey olmadı fakat meraklı bir kalabalık, artı buradan geçen birkaç kişinin altta kalabileceğini düşündük. Yani yıkılmasıyla büyük bir deprem etkisi yaptı aslında ve bulunduğumuz bina sallandı. Yan taraftaki binalarda da herhangi bir tahliye söz konusu değildi.

Zaten irkilme ile hepsi durumu fark etti. İhmaller zinciri ile bina yıkıldı öyle diyebiliriz. Bizler yıkım ekibindekilerin de kendisini güvene aldıklarını düşünmüyoruz. Çünkü çok tuhaf bir yıkım gerçekleştirildi. Kepçe operatörü bile altta kalabilirdi, son darbesini vurduktan sonra kaçma girişiminde bulunarak ancak kurtulabildi. Yani binadan kopan herhangi bir parça birilerine isabet edebilirdi” diye konuştu.
Bu haber 2518 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
HIZIR CEMİ BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN YAPILDI
65 MİLYON YILLIK DEV SALYANGOZ
KILINÇ MESAİ ARKADAŞLARINI UNUTMADI
DANA MARKETE GİRDİ
ARI YETİŞTİRİCİLERİNE KOVAN DAĞITILDI
RECEP İÇME SUYU YATIRIM PROGRAMINA ALINDI
OKULLARARASI HALK OYUNLARI İL BİRİNCİLİĞİ
KIZILAY ŞUBE BAŞKANI MEHMET MURAT BULUT OLDU
ADIYAMAN DA TAZİYE EVİ AÇILDI
OYUNCULAR DA İZLEYİCİLER DE DUYGULANDI
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz