22 Ocak 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
GÜÇ VE ADALET
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
TRAFİKTE BASİT GİBİ GÖRÜNEN SUÇLAR VE İNTİHARLAR…

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

AYDIN KAHTA İLÇESİNDE YATIRIMLARI İNCELEDİ

11.6.2018

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’ın Kahta ilçesinde devam etmekte olan yatırımları yerinde inceledi.
TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Kahta ilçesine Türkiye Cumhuriyeti boyunca eğitim konusunda yapılan yatırımların 2 katının AK Parti hükumeti süresince yapıldığını söyledi. Cumhuriyet Mahallesinde yapımı devam etmekte olan TPAO Atatürk Ortaokulun incelemesinde en güzel yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu söyleyen TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, çağın gerektirdiği bilgili, sorumluluk sahibi, üretken, yenilikçi, iletişime ve öğrenmeye açık, mutlu bireyler yetiştirmek amaçladıklarını belirtti. Aydın, 2002-2018 yılları arasında 62 okulun Kahta ilçesine kazandırıldığını kaydederek kısa bir süre içerisinde ilçe merkezinin tekli eğitim sistemine geçeceğinin müjdesini verdi. 2002-20018 yılları arasında yapılan eğitim yatırımları ile alt yapı ve erişim sorunlarının büyük ölçüde çözüldüğünü söyleyen Aydın, “Eğitime yapılan yatırım, Türkiye’nin aydınlık geleceğine yapılan yatırımdır. AK Parti hükumeti olarak iktidara geldiğimiz bu günden bu yana birçok kolda yatırımlara hız verdik. Bu yapılan yatırımların içerisinde eğitim alanında yapılan yatırımların bizim için ayrı bir konumu bulunuyor. Hükumetimizin eğitim alanında yaptığı yatırımlar ile Türkiye’de eğitim alanında büyük gelişmeler kaydettik. Türkiye’de eğitim alanında yapılan yatırım ve çalışmalarından Kahta ilçemizde büyük oranda nasibini aldı. Kahta ilçemizde Türkiye Cumhuriyeti kurulmasından itibaren yapılan eğitim yatırımlarını AK Parti hükumeti olarak biz sadece 15 yıl içerisinde 2 katını tamamladık” dedi.
2017-2018 yılları arasında Kahta’da 15 okul ve 2 pansiyon için yaklaşık 49 milyon 47 bin TL yatırım yapıldığını söyleyen Aydın, “Son 1 yıl içerisinde yapılan yatırım ile 15 okulda bulunan 190 derslik ve 200 kapasiteli pansiyon kazandırdık. 2002-2018 yılları arasında ilçemize 62 okul ve 9 okul pansiyonu kazandırdık. Yapılan bu yatırımlar ile ilçemizde 826 derslik yapıldı. 2006-2018 yılları arasında 9 öğrenci pansiyonunu ilçemize kazandırarak 1550 öğrenci kontenjanımızı arttık.
Türkiye Cumhuriyetimiz kurulduğundan bu yana Kahta eğitim konusunda bu kadar yatırım görmedi. Çok gerilere gitmeye gerek yok, geçtiğimiz 15 yıl içerisinde ilçemizde sadece 3 adet lise bulunurken şuan ilçemizde 18 lise bulunuyor. İlçemiz, Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana yapılanların yaklaşık 2 katını sadece geçtiğimiz 15 yıl içerisinde kazandı. Yapılan bu yatırımlar ve önümüzdeki günlerde yapacağımız yatırımlar ile kısa bir süre içerisinde ilçemizde tekli eğitim sistemine geçmiş olacağız. İlçemize yapılan bu yatırımlar bizi mutlu ediyor. Eğitim alanında yapılan yatırımlar daha güzel bir geleceğin teminatıdır. Bizde bu şekilde daha güzel bir gelecek için imar etmek amacıyla geleceğimize yaptığımız yatırımlar devam edecek.İlçemizde tekli eğitim sistemine geçmek ve eğitim kalitesini artırmak adına gerekli yatırımları gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.
Yatırımları yerinde inceleyen TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’a, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, AK Parti Kahta ilçe Başkanı Bedir Yeni, AK Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Mehmet Fatih Toprak, ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, ilçe Gençlik Merkezi ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek ile vatandaşlar eşlik etti.

Bu haber 585 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
SİNCİK TE KARLA MÜCADELE GÜNLERDİR DEVAM EDİYOR
CHP NİN BESNİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI TANITILDI
KAR KÜTLELERİNİN DÜŞME ANI KAMERADA
BESNİ İLÇESİ KARA TESLİM OLDU
BESNİ DE CHP-İYİ PARTİ İTTİFAKI
DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERDEN YEMEN E ANLAMLI YARDIM
SOFRAZ YOLUNDAKİ ÇUKURLAR KAZALARA DAVETİYE
SİNCİK, GERGER VE ÇELİKHAN DA OKULLARA KAR TATİLİ
BUZ PİSTİNE DÖNEN YOLDA ARAÇLAR KAYDI
SİNCİK TE YOLLAR BUZ PİSTİNE DÖNDÜ
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz