19 Haziran 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
İNFAK. BEREKET VE EBEDİ SAADET
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
BİR EKMEK PARASINA BİR GÜN SİGORTA

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

AYDIN; OHALİ GEREKTİREN KONULAR ÇÖZÜLÜYOR

11.6.2018

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, İhlas Haber Ajansı Adıyaman Bürosuna yaptığı ziyarette ülke ve dünya gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
İhlas Haber Ajansı’nın yerel ve ulusal gündeme ilişkin objektif haberlerini yakından takip ettiğini dile getiren TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, İhlas Haber Ajansı’nın ülkemiz ve Adıyaman için bir kazanç olduğunu dile getirdi.
Ahmet Aydın, OHAL’ın seçimden sonra kaldırılacağına ilişkin yaptığı açıklamada, OHAL’in FETÖ/PDY, DAEŞ, PKK gibi terör örgütlerini bitirmek için çıkartıldığını ve terörün bitme noktasına geldiğini dile getirdi.
Aydın, OHAL ile ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye'nin terörle mücadelesinde çok ciddi bir noktaya gelindi, ciddi mesafeler aldık; başarılar elde ettik. Bu anlamda terörün inşallah sonuna doğru geliyoruz. OHAL alınmasına sebebiyet veren her neyse ortadan kalkması ile birlikte OHAL kalkar. OHAL kararına almamızı gerektiren ihtiyaçları nedenler yavaş yavaş çözüm yoluna giriyor. Tamamen bu ihtiyaçların ortadan kalkması halinde OHAL’i kaldırırız. OHAL devlete ilişkin bir karardır, vatandaşın günlük hayatında bir değişiklik ya da zorlama olmadı” dedi.
OHAL şartları altında seçime gidildiği yönündeki muhalefetin eleştirilerine cevap veren Aydın, “Seçim dönemi hükümetten ziyade Yüksek Seçim Kurulu bu işi yönetir. Seçimlere en ufak bir müdahale bir sıkıntı olmayacak. Bu noktada vatandaş kendi hür iradesiyle, sandığa gidecek. Tam da bu noktada OHAL gerekli. Vatandaşın iradesi özgür bir şekilde sandığa yansıtması için önemlidir” ifadelerini kullandı.
AK Parti ve MHP’nin ‘cumhur ittifakı’ ile ilgili herhangi bir sorun ve sıkıntının olmadığını ve ortaya atılan bazı dedikodulara inanılmaması gerektiğini işaret eden Aydın, “Cumhur ittifakında herhangi bir sorun yok. İttifak içinde yer alan partiler tek bir çatı altında birleşmiş olduğu anlamına gelmez. Bu bir çatırdama değil. Zaman zaman farklı meselelere ilişkin farklı görüşler ortaya çıkabilir. Farklı öneriler, farklı projeler olabilir. Çünkü her bir parti ittifakın içinde yer alarak aynı zamanda kendi parti aidiyetlerini ve mevcudiyetini de sürdürüyor” yorumunu getirdi.

“Avrupa, Ortaçağ Avrupa’sına gidiyor”
Avusturya’da camilerin kapatılması ile ilgili ise Aydın, “Avusturya’da camilerin kapatılıyor olmasını kabul etmek mümkün değil, akılla izah edilemez. Bu akıl dışı bir durumdur. Bunu son derece şiddetle kınıyoruz. Temel hak ve özgürlükleri
savunduğunu iddia eden, temel insan hakları parolasıyla yola çıkmış insan hakları kuruluşları buna neden ses çıkarmıyor? Nerede demokrasileri? Bizim temel felsefemiz ‘senin dinin sana, benim dinim banadır’. Herkes kendi dinini yaşasın. Şimdi biz bir kiliseyi kapatmaya kalkarsak ki böyle bir şey asla düşünmüyoruz. Bu mümkün değil. O zaman Avrupa'da kopacak kıyamete siz düşünün. Avrupa'nın kendisini çek etmesi lazım. Avrupa çok kötüye gidiyor. Batı çok kötüye gidiyor. Batı belli bir noktadan sonra ekonomik büyümeye ulaşmış olabilir. Hem ahlaki çöküntü hem de din ve inanç bakımından ciddi bir geriye dönüşün içerisine giriyor. Ortaçağ Avrupa'sına doğru, geriye doğru bir gidiş söz konusudur” değerlendirmesinde bulundu.
Ahmet Aydın’a ziyaretinde AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, eşlik etti.

Bu haber 3364 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
KILIÇDAROĞLU NDAN MİLLİYETÇİLİK ELEŞTİRİSİ
BAŞKAN DAĞTEKİN DEN EZAN VE BEKA AÇIKLAMASI
KAZADA ÖLEN TÜRK GENCİN BABASI KONUŞTU
AK PARTİ´Lİ ÜNAL DAN CHP YE ELEŞTİRİ
ADIYAMAN DA MISIR PROTESTOSU YAPILDI
MİLLETVEKİLİ AHMET AYDIN DAN 2018 DEĞERLENDİRMESİ
AYDIN; TÜRKİYE MAZLUM MİLLETLERİN SON KALESİ
DAĞTEKİN: AK PARTİ BU MEMLEKETİN SİGORTASIDIR
BOYNUKARA DAN KONFERANS
DÜNYA 5 TEN BÜYÜK OLMADIKÇA ÇOCUKLAR ÖLMEYE DEVAM
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz