22 Ocak 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
GÜÇ VE ADALET
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
TRAFİKTE BASİT GİBİ GÖRÜNEN SUÇLAR VE İNTİHARLAR…

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

İLÇELERİMİZDEN HABERLER

8.6.2018

Gölbaşı ilçesinde karne töreni düzenlendi

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde öğrenciler karne heyecanı yaşadı.
Düzenlenen karne törenine Kaymakam Can Aksoy, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Personel Yüzbaşı Erdinç Ağcakoyunlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, veliler ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan Kaymakam Aksoy bir eğitim öğretim yılının daha sonuna gelindiğini belirterek, " Öğretmenler kendilerine emanet ettiğimiz aziz Türk milletinin evlatlarına çok güzel bir ev sahipliği yaptılar" diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere karneleri verildi.

Kahta'ya turistik sanat çarşısı açıldı

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde belediye tarafından engellilere yönelik yapılan Turistik Sanat Çarşı hizmete girdi.
Turistik Sanat Çarşısında 14 iş yeri bulunuyor. Bu işyerlerinin 7’si bayan, 7’si’de bay olmak üzere 14 engelli vatandaşa tahsis edildi.
Engelli vatandaşlara teslim edilecek olan engelli çarşısının 400 bin TL’ye mal olduğunu belirten Kahta Engelliler Derneği Başkanı Serkan Arslan, “Kahta Bedensel Engelliler Derneği yaklaşık 12 senedir ilçede hizmet vermektedir. Turistik Sanat Çarşısı projesin Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’a sunduk. Belediye başkanımız da bu projemizi beğenip her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında bulunduğunu ve sonuna kadar destek vereceğini bir kez daha göstermiş oldu. Kahta’da bir devrim oldu. Engelliler hep arka planda kalıyordu. Bundan sonra engelli vatandaşlar çarşıya gelecekler ve rahat bir şekilde oturacaklar. Başkan Toprak ile beraber inşallah daha güzel projelere imza atacağız. Her zaman engelli vatandaşların yanında bulunan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.
Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ise engellilerden kira parası almayacaklarını ve iş yeri sahiplerinin her birine de bin TL yardımda bulunduklarını söyledi.
Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ise konuşmasında, “Her yatırımımızda başından sonuna kadar planlanma aşamasından temel atma aşamasına, inşaatın yükselme aşamasına, tamamlanma aşamasına ve daha sonra kamu hizmetinin vatandaşla buluşma aşamasına kadar bizlerden emeğini ve desteğini esirgemeyen TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’a ve engelliler için yaptığı bu çalışmadan dolayı Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Çarşının önemli bir durak olduğunu belirten TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Engelliler Çarşısı projesi ile burası engellilerimiz ve bayanlarımız için önemli bir durak. Bu kardeşlerimiz bu proje ile biraz daha fazla hayata tutunabilecekler. Kahta’mız için çok güzel bir hizmet oldu. Rabbim bu hizmetlerin devamını kılsın inşallah” diye konuştu.
Açılış törenine TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Serkan Arslan ve engelli vatandaşlar katıldı.

Orgeneral Çetin Besni ilçesini gezdi

Adıyaman’daki jandarma birliklerini denetlemek, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Adıyaman’a gelen Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, ziyaret programı kapsamında Besni'ye de gelerek incelemelerde bulundu.
Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı ziyaretinin ardından Besni'ye gelen Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Besni Kaymakamı Ahmet Gencer'i makamında ziyaret etti.
Çetin'e ziyareti sırasında Adana Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Zafer Koç, Jandarma Havacılık Daire Başkanı Tuğgeneral Ali Doğan, Adıyaman İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Besni İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ferhat Aydın, Besni İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan ve Besni İlçe Özel İdare Müdürü Hüseyin Yüksel eşlik etti.
Kaymakam Gencer ile bir süre sohbet eden Orgeneral Çetin daha sonra Besni İlçe Jandarma Komutanlığını ve esnafları ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, Orgeneral Arif Çetin ve beraberindekilere teşekkür etti.

Depremzede öğrenciler karnelerini kaymakamın elinden aldı

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde deprem dolayısıyla çadırlarda eğitimlerini sürdüren öğrencilere karnelerini Samsat Kaymakamı Sedat Sezik verdi.
Geçen yıl meydana gelen depremin sonrasında 24 Nisan 2018 tarihinde tekrar bir depremin yaşandığı Samsat ilçesinde eğitimlerini çadırlarda sürdüren öğrencilerin karnelerini dağıtmak üzere Yarımbağ ve Taşkuyu köylerine giden Samsat Kaymakamı Sedat Sezik, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
Karne ve hediyeler dağıtan Samsat Kaymakamı Sedat Sezik, Samsat ilçesinde yaşanan iki deprem dolayısıyla zor ve sıkıntılı günler yaşanmasına rağmen, eğitimde ciddi bir aksama yaşanmadığını, hatta bu arada sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin bile aksatılmadan yapıldığı söyledi.
Öğrencilere tatilde bol bol kitap okumalarını tavsiye eden Sezik, "Deprem dolayısıyla ilçe olarak zor günler yaşadık. Tabi ki öğrencilerimiz de bundan etkilendiler. Eğitimlerinin bir kısmını çadır sınıflarda sürdürdüler. Öğrencilerimizin bu süreçten en az etkilenmeleri için bütün önlemler alındı. Eğitimcilerimiz de özveri ile çalışarak bu yılki eğitim öğretim yılını tamamladılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyordum. Öğrencilerimize başarılar diliyorum" diye konuştu.

Kahta'da boğulmalara karşı uyarı

Adıyaman’ın Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, yaz aylarının başlamasıyla beraber olabilecek boğulmalara karşı vatandaşları uyardı.
Yaz aylarında vatandaşların serinlemek amacıyla suya girmelerinin büyük bir risk oluşturduğunu vurgulayan Kaymakam Kaya, “Kahta çayı ve bölgesinde önceki yıllarda yaşanan boğulma olayları nedeniyle bu tür üzücü olayların bir daha yaşanmaması, boğulma olaylarının önlenmesi, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerinin sağlanması bakımından halkımızın dikkatli olması, çocukların bu konuda aileleri tarafından uyarılmaları, uyarıcı tabelalara riayet edilmesi büyük önem arz etmektedir. Kahta çayı ve bölgesinde boğulma olaylarına karşı vatandaşlarımızın konuya gerekli hassasiyeti göstermeleri önemle rica olunur” diye konuştu.

İmam cami cemaatine iftar yemeği verdi

Adıyaman'ın Sincik ilçesine bağlı Çavçük köyü Camii İmamı Mehmet Tuncay tarafından camii cemaatine iftar yemeği verildi.
Çavçük köyü Camii İmamı Mehmet Tuncay, Ramazan ayının ruhuna uygun olarak Köydeki kardeşlik bağlarını güçlendirmek amacıyla köy halkını verdiği iftarda bir araya getirdi. Tuncay, Ramazan ayının kardeşlik ayı olduğuna dikkat çekmek amacıyla oruç başladığından beri teravih namazına devam eden cemaate iftar yemeği verdiğini belirtti. Çavçük köyü camii bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine köy halkı katıldı. Gerçekleşen iftar yemeği Tuncay'ın yaptığı yemek duası ile sona erdi. Tuncay, "Bu yıl Ramazan ayının başlamasıyla birlikte her akşam teravih namazı sonrası camimizin bahçesinde cemaatimizle birlikte çay sohbetleri başlattık. Bu akşam ise cami cemaatimizle birlikte iftar açtık. İftar davetimize katın herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Samsat'ta en çok kitap okuyan öğrenciye altın hediyesi

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde düzenlenen kitap okuma kampanyasında en çok kitap okuyan öğrencilere altın hediye edildi.
Samsat Kaymakamlığı koordinesinde Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliği ile düzenlenen ‘Samsat Kitap Okuyor’ isimli kitap okuma kampanyası kapsamında yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere altın ve tablet hediye edildi. Samsat ilçesi genelinde okuyan ilkokul ikinci sınıftan 119, ikinci sınıftan 139 ve dördüncü sınıftan 135 öğrenci, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca alınan kitaplardan en az 5 tane okuyup, okudukları bu kitaplardan sınava tabi tutuldu. Düzenlenen ödül töreni ile birinci olan öğrencilere Samsat Kaymakamı Sedat Sezik, ikinci olan öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, üçüncü olan öğrencilere ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Tepe ödüllerini verdi. Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın yaptığı konuşmasında, Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda, öğrencilerin dikkatini okumaya çekmek ve yoğunlaştırmak, kitap okumaya olan ilgilerini arttırmak, öğrencilerin anlama seviyesini yükseltmek ve kendine güven duygusunu geliştirmek amacıyla böyle bir kampanya yürüttüklerini ifade ederek, destek ve katkılarından dolayı başta Kaymakam Sedat Sezik olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. Samsat Kaymakamı Sedat Sezik ise yaptığı açıklamada, Samsat ilçesinde göreve başladığı günden itibaren depremin getirdiği sıkıntılara rağmen kitap okumaya ayrı bir önem verdiğini belirterek, anlama ve kendini ifade etmenin temel etkeninin kitap okuma olduğunu kaydetti.
Kaymakam Sezik, "İnsanın kişisel gelişinin elde edilmesi ancak kitap okumakla mümkündür. Kitap okuyarak geçirilen zaman en karlı zamandır. Bu düşünce ile çocuklarımızın daha çok kitap okumasını sağlamak için böyle bir kampanya başlattık. Emeği geçen ilgili ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum" diye konuştu.

Anaokullarına oyun parkuru yapıldı

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde, ‘Okullar Oyun Olsun, Çocuklar Oyuna Doysun’ SODES projesi kapsamında 10 okula trafik alanı oluşturularak 2 akülü araba ve trafik levha seti alımı ile yol parkuru çizimi yapıldı.
Okul öncesi öğrencilere yönelik yapılan çalışma ile öğrencilerin trafik alışkanlığını küçük yaştan itibaren kazanması amaçlandı. Proje kapsamında okullara kazandırılan trafik alanı ile öğrencilerin okula olan ilgisi biraz daha artmış oldu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir yaptığı açıklamada, “Erken yaşlarda başlayan trafik eğitimi çocukların doğru ve güvenli davranış modellerini öğrenmesi, bunların benimsenip hayat tarzı haline getirilmesi açısından etkili olmaktadır. Bilgi ve beceriler ne kadar küçük yaşlarda öğrenilip uygulanılırsa o derece kalıcı olmaktadır” diye konuştu.

Sincik'te kıl çadırda yıl sonu sergisi

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından kıl çadırda yılsonu sergisi açıldı.
Sincik Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Sincik Kaymakamlığı bahçesine kurulan kıl çadırda açılan sergi büyük ilgi gördü. Serginin açılışını Sincik Kaymakamı Zafer Sağ ile Belediye Başkanı Mehmet Korkut ve Kurum Müdürleri birlikte yaptı. İlçe protokolü tarafında açılış kurdelesi kesilerek açılan halk eğitim merkezi yılsonu sergisine daire amirleri, STK temsilcileri, halk eğitim merkezi usta öğreticilerinin yanı sıra vatandaşlarda büyük ilgi gösterildi. Serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren Sincik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Meriç, "İlçemizin yaylalarında yaşama örneğini bir nebze bu sergimizde siz değerli misafirlerimize hatırlatmak için bu yılki sergimizi kıl çadırda açtık. 2017 yılı eylül ayı ile başladığımız bu sezonda, çiğköfte şöleni ve yarışması, masa tenisi turnuvası, ağaç dikme etkinliği ve içli köfte yarışması, voleybol turnuvası ve tiyatro ile müzik gösterimi, bayanlar arası ödüllü kitap okuma yarışması, 2. geleneksel satranç turnuvası ve erkekler arası ödüllü kitap okuma yarışması sergimizden önce yaptığımız büyük etkinliklerdir. Bu yıl 4 tane el sanatları mesleki kursuna iş kur desteği sağlanarak kursa katılan bayanlara günlük harçlık dağıtılarak kursiyerler desteklenmiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen okuma yazma seferberliği kapsamında ilçemizin farklı noktalarında 32 ayrı okuma yazma kursu açılmış ve yaklaşık 211 kişiye okuma yazma öğretilmiştir. Sincik ilçesinde yapılan alan taramalarında okuma yazma bilmeyenlerin çoğunluğunu kadınlar oluşturmaktadır. Yaşına, sağlık problemlerine, iş yoğunluğuna bakmadan okuma yazma kurslarına katılan herkese, görev yapan vefakar öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz" dedi.


Bu haber 637 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
SİNCİK TE KARLA MÜCADELE GÜNLERDİR DEVAM EDİYOR
CHP NİN BESNİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI TANITILDI
KAR KÜTLELERİNİN DÜŞME ANI KAMERADA
BESNİ İLÇESİ KARA TESLİM OLDU
BESNİ DE CHP-İYİ PARTİ İTTİFAKI
DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERDEN YEMEN E ANLAMLI YARDIM
SOFRAZ YOLUNDAKİ ÇUKURLAR KAZALARA DAVETİYE
SİNCİK, GERGER VE ÇELİKHAN DA OKULLARA KAR TATİLİ
BUZ PİSTİNE DÖNEN YOLDA ARAÇLAR KAYDI
SİNCİK TE YOLLAR BUZ PİSTİNE DÖNDÜ
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz