19 Haziran 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
İNFAK. BEREKET VE EBEDİ SAADET
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
BİR EKMEK PARASINA BİR GÜN SİGORTA

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

HDPNİN BARAJI GEÇMESİNİ BİR PKK, BİR DE CHP İSTER

1.6.2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman’da coşkulu bir kalabalık karşısında yaptığı konuşmada, CHP’nin HDP’yi barajı aşırmaya çalıştığını vurgulayarak, “HDP’nin barajı geçmesini bir PKK, bir de CHP istiyor” dedi.
Adıyaman’da Sakarya Caddesi Emniyet Müdürlüğü yanındaki alanda mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, miting alanındaki binlerce kalabalığa seslendi. Coşkunun hakim olduğu mitin alanındaki kalabalığını gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman’ın kabına sığmadığını ve Adıyamanlıların bir sel gibi olduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında, HDP’nin barajı aşması için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenerek, “CHP’nin Genel Başkanı ‘şu parti barajı geçmeli’ diyor. Barajı geçsin denilen parti örgütün siyasi uzantısı. Örgütün cenaze ve silah işlerine bakıyordu. Belediye başkanları seçildikleri yere hizmet etmek yerine devletin kendilerine tahsis ettiği araç ile parayı götürüp dağa gönderiyordu. Teşkilatları dağa adam toplama merkezi haline gelmişti. Böyle bir partinin illa mecliste olmasını, bir PKK, bir de CHP istiyor. Yurt dışında aynı çadırın bir tarafını CHP, diğer tarafını bölücü örgütün siyasi uzantısı kullanıyor. Benimle ilgili özellikle Adıyaman’da yapılanları duyuyorsunuz değimli. Topunuz gelin, topunuz. Benim Avrupa’daki kardeşlerimiz her şeyi çok iyi biliyor. Bosna Herkes’e hepsi aktı geldi. Hepsi 24 Haziran’a çok iyi hazırlanmıştı. Bunlara gereken dersi verecekler. Bu manzara tek başına oynanan oyunu bozmaya yeter” dedi.
Kürt vatandaşların temsilcisinin de kendisi olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ülkede 81 milyon vatandaşımızın, Kürt kardeşlerimizin de temsilcisi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Benim için Kürtlük, Türklük, Lazlık, Çerkezlik yok. Biz yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevdik. Kürt kardeşlerimizin yoğun olarak yaşadığı yerlere hizmetleri biz götürdük. Kültürel ve sosyal haklar konusundaki tüm engelleri biz kaldırdık. Red, asimilasyon, politikalarını biz kaldırdık. Ülkemizde artık hizmeti inancında, sosyal statüsünden dolayı itilip kalkındığını, horlandığını söyleyemez” diye konuştu.
HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın cezaevinden çıkarılması konusuyla ilgili olarak ise Erdoğan, “Bu terör örgütünün güdümündeki partinin üst üste konmuş bir tane tuğlaları var mı? Muharrem, Sayın Muharrem İnce. Bu Diyarbakır’da yapılan 7 Haziran seçiminden sonra bu ziyaret ettiğin şahıs değil miydi 53 tane benim Kürt kardeşimin ölümüne neden olan? Neymiş adaymış serbest bırakılması gerekiyormuş. Neyi serbest bırakıyorsun. 53 Tane Kürt kardeşimi onlar öldürdüler. Bırakın bu yalanları. Onların hesabını veremezsiniz. Yargı, hukuk, adalet tecelli edecektir. Bunlar sadece ve sadece mezar taşı dikmeyi bilirler. 6-7 Ekim 2014 tarihinde vatandaşlarımızı birbirine kırdıranlar bunlar değil miydi? Cezaevindeki o zatın ellerinde 53 vatandaşımızın kanı var. 2015 seçimlerinde meclise girdilerde ne oldu. Okuldan kütüphaneye, camiden hastaneye her şeyi yakıp yıkmayan teröristlerin ardından bunlar duruyordu. Ekranda saz çalınlar, arka tarafta vatandaşlara kurşun sıkanların sırtını sıvazlıyordu.
CHP, PKK bunlar beraber yol yürüdü. Dün devlete baskıcı, inanç ve kültürlere saygısız diyorlardı. Bunlardaki riyakarlık bunlardaki kin inanın kimsede yok. Demokrasi için, ekonomi için hangi işin ucundan tuttu. Ülkemizi yurt dışında da kötülemenin, devletleri tahrik etmenin dışında ne icraatları var. Görevlendirdiğimiz kayyumlar o belediyeleri pırıl pırıl hale getirdiler. Diyarbakır’dan Mardin’e, Şırnak’tan Siirt’e kayyumlar adeta tarih yazıyor. Teröristlerin delik deşik ettiği cadde ve sokaklar şimdi pırıl pırıl hale geldi. Onların yıktıkları evleri, iş yerleri, tarihi eserleri çok daha güzel şekilde yeniden ayağa kaldırdık. Onların yaktığı yıktığı kütüphanede evlatlarımız geleceğe hazırlanıyor. CHP bu partiyi meclise sokmam için kendi seçmenini onlara yönlendiriyor. Sahada seçmenini ona buna peşkeş çekenin hizmette sözü olamaz. Yakında bunların kuyrukları birbirine dolanacak” ifadelerini kullandı.

“Muharrem İnce komik bir adam”
CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi komik bulduğunu dile getiren Erdoğan, “Bir kısmını zaten hiç zikretmiyorum onlar sadece oy pusulasına yazdırmak için istiyor. Ana muhalefet adayı kalıyor. Aslında komik bir adam. Kimi zaman yalan dolanla, kimi zaman atıp tutarak zaman geçiriyor. Bu kişiye ülke emanet edilir mi? Türkiye’yi yönetmek çırakların işi değil. Usta, usta. Baş usta. AK Parti’yi kurarken ben Pensilvanya’dan icazet almışım. Ne dedim Sayın Muharrem iddiayı ispat iddia sahibine aittir. Bunu ispat etmek senin görevin. İspat edemezsen namertsin dedim. Tuttu bir kitaptan bir satır. O kitabın yazarı da bu somut değil, soyut bir şey dedi. Dolayısıyla katılmıyorum, dedi. Böyle yalan olur mu? Başındaki adam, Kılıçdaroğlu zaten yalancı. Bu da onun yananda çırak. Oda yalancı. Benim bu güzel ülkemi yalanla dolanla siyaset yapanlara mı teslim edeceğiz. Şimdi kendisine dava açtım. Yargıda hesabını versin. Benim kendimden şüphem yok. Cezaevinden çıktım 42 bin donörle araştırma yaptım. Halkım emretti partimizi kurduk. Onun için haddini bil. Kiminle ne konuşacağını çok iyi bil. Şimdi mahkemede hesabını ver. Bu tür yalanlarla bu yola gidilir mi? Ben size inanıyorum, size güveniyorum” şeklinde konuştu.

Bu haber 1226 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
KILIÇDAROĞLU NDAN MİLLİYETÇİLİK ELEŞTİRİSİ
BAŞKAN DAĞTEKİN DEN EZAN VE BEKA AÇIKLAMASI
KAZADA ÖLEN TÜRK GENCİN BABASI KONUŞTU
AK PARTİ´Lİ ÜNAL DAN CHP YE ELEŞTİRİ
ADIYAMAN DA MISIR PROTESTOSU YAPILDI
MİLLETVEKİLİ AHMET AYDIN DAN 2018 DEĞERLENDİRMESİ
AYDIN; TÜRKİYE MAZLUM MİLLETLERİN SON KALESİ
DAĞTEKİN: AK PARTİ BU MEMLEKETİN SİGORTASIDIR
BOYNUKARA DAN KONFERANS
DÜNYA 5 TEN BÜYÜK OLMADIKÇA ÇOCUKLAR ÖLMEYE DEVAM
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz