13 Aralik 2018
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
MUTLULUK LÜKS OTOMOBİLLERDE, GÖRKEMLİ VİLLALARDA DEĞİLDİR.
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
ÇİĞ KÖFTE FESTİVALİ VE TURİZM…

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

DARP EDİLEN MÜDÜR İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

16.5.2018

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde Gıda Tarım Hayvancılık İlce Müdürünün darp edilmesiyle ilgili Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç-Bir-Sen) basın açıklaması yaptı.
Geçtiğimiz günlerde ilçede bazı vatandaşlar tarafından darp edildiği iddia edilen İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürü Halil İbrahim Demir makamında darp edildi.
Yaşanan bu olayın ardından Toç-Bir-Sen Adıyaman İl Başkanı Faysal Ünsal ve sendika üyeleri Samsat İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.
Toç-Bir-Sen Adıyaman İl Başkanı Faysal Ünsal, Samsat’ta son zamanlarda çalışanlara yönelik üzücü hadiseler yaşandığını belirterek, “Tek derdi, çiftçilerine bilgi ve birikimlerini aktarmak, onlara daha iyi bir gelecek daha iyi bir üretim hazırlamak olan çalışanlarımız hiç de hak etmedikleri bir şekilde bazı çiftçilerin fiili saldırısına ve hakaretlerine maruz kalmıştır. Bu ne cürettir ki, çalışanlarımız görevi başında huzursuz edilebiliyor. Duyarlı çiftçilerimizin de bu tür menfur olaylar karşısında net tavır almaları gerekmektedir. çiftçilerimizin ikinci adresi konumunda olan tarım teşkilatları şiddetten mutlaka arındırılmalıdır. Sendika olarak öncelikle itibarımızı koruma konusunda mücadelemizin devam edeceğinin bilinmesini belirtiyor, arkadaşlarımıza yapılan bu saldırıları lanetliyoruz” dedi.
Ünsal açıklamasının devamında, “Hiçbir mazeret kabul etmeden, arkadaşlarımıza yapılan bu barbarca davranışları lanetliyor, kınıyor ve bu saldırının, şiddete maruz kalan arkadaşımızın şahsında bütün Tarım camiasına yapıldığını yüksek perdeden haykırıyoruz. Acaba yarın hangi kurumda, hangimizin başına böyle bir olay gelecek diye endişe ediyoruz. Buradan yükselen çığlığımızı evvela mesleğimizi hor gören, itibarsızlaştıran, zihniyet acaba duyabilecek ve artan bu şiddet olaylarından kendine pay çıkarabilecek mi? Asılsız BİMER ve CİMER ihbarları dikkate alınmaya devam edecek mi? Bundan böyle yaşanacak bu tür herhangi bir olay karşısında sadece basın açıklaması yapmakla yetineceğimiz sanılmasın. Burada yüreklerini birleştirmeye gelen Tarım camiası daha radikal kararlar almaya ve bunları uygulamaya muktedirdir. Kendi işyerimizde can güvenliğimizin tehlikede olduğu bir ortamda, hangi aşk ve şevk ile hizmet üretebileceğiz?” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1024 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
ADIYAMAN DA DERELER TAŞTI
ŞİDDETLİ YAĞIŞLAR SONRASI YOL ÇÖKTÜ
ADIYAMAN BELEDİYESİ NDEN YAĞIŞ MESAİSİ
ADIYAMAN MALATYA KARAYOLUNDA HEYELAN
ADIYAMAN DA SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ
İTİFAİYEDEN BACA UYARISI
ADIYAMAN DA SİS NEDENİYLE GÖZ GÖZÜ GÖRMÜYOR
TÜRKİYE PETROLLERİNİN KURULUŞUNUN 64. YIL DÖNÜMÜ
ADIYAMAN DA SİS SÜRÜCÜLERE ZOR ANLAR YAŞATTI
ÜLKÜCÜ GENÇLER KURANI KERİM VE İNGİLİZCE ÖĞRENİYOR
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz