19 Haziran 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
İNFAK. BEREKET VE EBEDİ SAADET
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
BİR EKMEK PARASINA BİR GÜN SİGORTA

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

UZAN GRUBU AK PARTİ İKTİDARINI TEHDİT ETTİ

15.4.2018

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Uzan Grubu'nun AK Parti iktidarını tehdit ettiğini söyleyerek, "Kimse AK Parti iktidarını, AK Parti milletvekilini tehdit edemez’ dedim. Kendisi şirkete el koyacağımızı sandı ama biz onun imtiyaz haklarını kaldırdık" dedi. 
AK Parti Adıyaman İl Danışma Meclisi toplantısına katılan Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, partililere hitaben yaptığı konuşmada, 2003 yılında yaşadığı ilginç bir anısını paylaştı. 2003 yılında Cem Uzan’ın babası Kemal Uzan’ın kendisini ziyaret ettiğini söyleyen Yıldız, AK Parti iktidarını tehdit ettiğini belirtti. 
Yıldız, "Cem Uzan’ın babası Kemal Uzan görüşmek istediğini söyledi. Kanunu gereği yerine getirmeden, başka şirketin hakkından yiyorlar. O şirket de geldi Başbakanımıza şikayette bulundu. Daha önce de şikayette bulunulmuş ama çok fazla işlem yapılmamış. Yanıma geldi çok kibar konuşuyor. Sabah namazından sonra yürüyüş yapmanın sağlığa çok faydalı olduğundan bahsediyor. Ben de çok nezaketli olduğunu ve göründüğü gibi olmadığını düşündüm. Ben kendileriyle alakalı başka bir şirketin şikayette bulunduğunu, mevzuata aykırı davrandıklarını söyleyince, biraz evvel ki o kibar adamın üslubu değişti. Dedi ki, ‘mevzuatlara aykırı olabilir. Biz hancıyız sizler yolcu. Biz çok fazla iktidar gördük, çok fazla milletvekili gördük.’ ‘Burası aşiret devleti değil, kanun neyi gerektiriyorsa yapılır’ dedim. Biraz sonra benimle alakalı istikbalimi parlak gördüğümü, konuşmalarıma dikkat etmem lazım geldiğini söyledi. Ben de kendisine ‘Senin sağlığınla ilgili ciddi endişelere kapıldım. Kimse AK Parti iktidarını, AK Parti milletvekilini tehdit edemez’ dedim. ‘Biz çok gördük bunları’ dedi. Ben de kendisine ‘siz hiç kaybedecek şeyi olmayanlarla hayatınızda karşılaştınız mı?’ dedim. Recep Tayyip Erdoğan, ‘biz kefenimizle çıktık bu yola’ diyor. Bu lafın gereği değil, bir mizahi cümle değil, yüreğiyle söylediği sözdür. Bizler onun yanındayız. Giderken ‘senle görüşeceğiz’ dedi. Ben de kendisine ‘Ben sana tavsiye etmem’ dedim. Kendisi şirkete el koyacağımızı sandı ama biz onun imtiyaz haklarını kaldırdık. Şu anda Uzan denen kene Türkiye’nin sırtından bir kambur olarak inmiş oldu. Bu güçlü iradeyle oldu. Bizden önce 3 defa daha böyle bir şey oldu. Saat 09.00’da şirkete girdiler, 09.20’de tekrar çıktılar. Bir hakimin, emeklilikle alakalı, kıdem tazminatları dahil alacağı para 18 bin dolar idi, kendisine 286 bin dolar rüşvet verdi. O kararları çıkardı. Bize dava açtılar sonra, açtıkları davanın tutarı toplam Türkiye’nin gayri safi yurt içi milli hasılası 232 milyar dolardı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Polonya Davası, Amerika Davası, Kıbrıs Davası olmak üzere bize toplam 232 milyar dolarlık dava açtılar. Yani Türkiye’nin kendisi kadar istediler. Çok şükür o davaları bir bir kazandık" diye konuştu. 
Danışma Meclisi toplantısına Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, İl Başkanı Mehmet Erdoğan, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan ve parti yöneticileri ve partililer katıldı. 

Bu haber 2434 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
KILIÇDAROĞLU NDAN MİLLİYETÇİLİK ELEŞTİRİSİ
BAŞKAN DAĞTEKİN DEN EZAN VE BEKA AÇIKLAMASI
KAZADA ÖLEN TÜRK GENCİN BABASI KONUŞTU
AK PARTİ´Lİ ÜNAL DAN CHP YE ELEŞTİRİ
ADIYAMAN DA MISIR PROTESTOSU YAPILDI
MİLLETVEKİLİ AHMET AYDIN DAN 2018 DEĞERLENDİRMESİ
AYDIN; TÜRKİYE MAZLUM MİLLETLERİN SON KALESİ
DAĞTEKİN: AK PARTİ BU MEMLEKETİN SİGORTASIDIR
BOYNUKARA DAN KONFERANS
DÜNYA 5 TEN BÜYÜK OLMADIKÇA ÇOCUKLAR ÖLMEYE DEVAM
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz