4 Nisan 2020
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
MİDESİNİ NEREDEN BESLİYORSA DÜŞÜNCESİNİ DE ORADAN ALIYOR
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
ANKARA ADIYAMANLILAR VAKFI ETKİNLİĞİNDEN…

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

MÜZİK FESTİVALİNİN AÇILIŞ KONSERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

10.4.2018

4. Adıyaman Uluslar arası Müzik Festivali açılış konseri yoğun katılım ile gerçekleşti.
Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen 4. Adıyaman Uluslararası Müzik Festivali açılış konseri festival tertip komitesinde bulunan kuruluşlar tarafından Kültür ve Turizm bakanlığının destekleri ile gerçekleşti.
Festivalin açılış konserinde Adıyaman Filarmoni Orkestrası ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Solisti Yeşim Gökalp sahne aldı. Konsere protokol üyeleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Tertip Komitesi adına açılışta konuşan Sanat Yönetmeni Özgür Oğuz, “Hayat boyu öğrenmenin ne kadar önemli olduğuna inanıyoruz. O nedenle yaptığımız tüm sanatsal kültürel çalışmalarda öğreten unsurların önde olmasını daima birinci planda tutuyoruz. Yaptığımız çalışmaları dünya standartlarında ve kalitesinde yapmaya özen gösteriyoruz. Festivalimiz bugün 4 yaşında, 5’inci yaşından itibaren uluslar arası tescilini Kültür ve Turizm Bakanlığımızdan talep edeceğiz. Bu yolda daha yapacağımız iş çok ve desteğiniz çok önemlidir. Adıyaman Filarmoni Derneği yönetim kurulu olarak 2012’de kurduğumuzda aklımızda en çok bu şehir için neler yapabiliriz? Sorusu vardı. O günlerden bugüne geriye dönüp baktığımızda pek çok ve güzel çalışmayı başarmış olmanın tarifsiz mutluluğunu yaşıyoruz. Uluslar arası festivallerden davet alan bir Adıyaman Filarmoni Orkestranız var. Şehrimiz hem kültürel hem sanatsal kalkınma yani tabiri caizse döneminin rönesansını yaşıyor. Şehrimize yeni kazandırılacak kültür merkezi bizleri daha şimdiden heyecanlandırmakta ve şehrin sakinleri olarak geleceğe dönük umutlarımızı yükseltmektedir. Adıyaman’a Bölge Devlet Senfoni Orkestrası kurulmasını istiyoruz. Filarmoni derneklerinin bu manada Bursa ve Çukurova örnekleri incelendiğinde ne kadar önemli rolleri olduğunu görüyoruz. Bizi yalnız bırakmayan sosyal belediyecilik anlayışıyla elini üzerimizde daima hissettiğimiz Adıyaman Belediye Başkanımız Fehmi Hüsrev Kutlu’ya ve ekibine, sahne desteğinden dolayı Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğüne ve Adıyaman Kent Konseyine teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Bu haber 6823 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
BELEDİYE KONSERVATUVARINDA YENİ DÖNEM EĞİTİMLERİ B
BELEDİYE KONSERVATUARINA YAZ KAYITLARI BAŞLADI
MAHMUT KARADAĞ DAN MUHTEŞEM KONSER
5.ADIYAMAN ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ SONA ERDİ
ÖĞRETMENLER KOROSUNDAN NAĞMELER
BELEDİYE KONSERVATUARI NDAN BİZİM SEÇTİKLERİMİZ
ADIYAMAN DA ŞİİRLER YARIŞTI
MÜZİK FESTİVALİNİN AÇILIŞ KONSERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
SES YARIŞMASININ ÖN ELEMELERİ YAPILIYOR
MÜZİSYENLER VE SANATÇILAR TEK ÇATI ALTINDA
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz