18 Mart 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
KUR’AN BİR VADİDE MÜSLÜMANLAR BAŞKA VADİDE
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
SUÇ, CEZA VE STAJ İLE İLGİLİ ÖNERİLER

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

GENÇLERİMİZİ TERÖR VE UYUŞTURUCUDAN KORUMALIYIZ

13.3.2018

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, muhtarlarla yaptığı toplantıda gençlerin uyuşturucu ve terörden korunması için toplumun her kesimine görev düştüğünü dile getirdi.
Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, kırsal kesimin karşılaştığı sorun ve sıkıntıların çözüme kavuşturulması amacıyla düzenli olarak gerçekleştirdiği muhtarlarla buluşma toplantıları kapsamında merkeze bağlı 40 köy muhtarı ile bir araya geldi.
Vali Kalkancı başkanlığında gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcısı Adem Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İl Özel İdare Genel Sekreteri Avukat Sami Işık, bazı kurum amirleri ve merkeze bağlı 40 köyün muhtarı katıldı.
Sohbet havasında gerçekleşen toplantıda köy muhtarlarının sorunlarını tek tek dinleyen Vali Kalkancı, sorunlar ve çözüm önerileri hakkında muhtarlarla görüş alış verişinde bulundu.
Toplantıda özellikle uyuşturucu ve terörle mücadelenin önemine değinen Vali Nurullah Naci Kalkancı, “Polis ve jandarma teşkilatımız uyuşturucu ile mücadelede çok ciddi mesafeler aldı. Güvenlik güçlerimiz terör ve uyuşturucu ile mücadele konusunda elinden gelen her şeyi yapıyor. Ancak, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi ve çocuklarımızı terör ve uyuşturucu müptelasında korumak için toplumun her kesimine ve özellikle de köy muhtarlarımıza çok önemli görevler düşüyor” dedi.
Sorunları tek tek dinleyen Vali Nurullah Naci Kalkancı, “Muhtarlarımızın dile getirdiği sorunları not alarak bunların çözümü için elimizden geleni yapacağız. Zaten bu toplantılarla amacımız varsa sorunlarınızı dinleyerek, bu sorun ve sıkıntıları muhtarlarımızla istişare edip kısa ve uzun vadede çözüme kavuşturmaktır. Bugün il merkezine bağlı muhtarlar toplantımızın ikincisini gerçekleştiriyoruz. Bu toplantıları sadece il merkezinde yapmıyoruz. Kırsal kesimin karşılaştığı sorunları yerinde görmek ve istişare etmek amacıyla ilçeler bazında da muhtarlar toplantılarını gerçekleştiriyoruz. İlçeler bazındaki toplantılarımızı Samsat ve Kahta ilçelerimizde yaptık ve bu toplantılar diğer ilçelerimizde de devam edecektir. Kırsal kesime yönelik bugüne kadar gerek İl Özel İdaresi gerekse Merkez Köylere Hizmet Götürme Birlikleri aracılığıyla çok önemli hizmetlerin yapıldığını görüyoruz. Bu yılda İl Özel İdaresinin 94 milyon TL’lik bütçesinin ciddi bir bölümünü köylerimizin alt ve üst yapı hizmetlerinde kullanacağız. Ayrıca İller Bankasından da 60 milyon TL’lik borçlanma kararı aldık. Buda gerçekleştiği takdirde 150 milyon TL’lik bir bütçeyle hem merkeze bağlı köyler, hem de ilçelerimize bağlı birçok köy ve mezramızın alt yapı ve üst yapısını tamamlamış olacağız. Köylerimize yönelik eksiklikleri de gözden geçirerek, bu eksiklikleri hızlı bir şekilde gidereceğiz. Amacımız, kentlerdeki sosyal yaşantının köylerde de yaşayan vatandaşların yaşayabilmesi çabasıdır. Özellikle kırsal kesimde yaşanan birçok sıkıntı büyük ölçüde çözüme kavuşturuldu. Kalan sorunların çözümü içinde Valilik olarak yoğun gayret sarf ediyoruz" ifadelerini kullandı.
Vali Kalkancı’nın konuşmasının ardından söz alan muhtarlar ise, köylerin ihtiyacı olan içme suyu, altyapı ve köy yollarının asfaltlanması gibi konulardaki taleplerini iletti.
Toplantıda tek tek söz alarak sorunlarını ve taleplerini Vali Kalkancı’ya ve kurum amirlerine ileten köy muhtarları, böyle bir toplantının düzenlenmesinden ve birlikte olmaktan duydukları memnuniyetlerini ifade ederek teşekkür etti.
Toplantı sonunda İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü Yarbay Vedat Kültür, kırsal kesimdeki güvenlik ve asayiş olaylarıyla ilgili bir sunum yaptı.

Bu haber 634 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
AK PARTİ DEN YAYLAKONAK VE KÖMÜR E ÇIKARTMA
İNEK DEFİNECİLERİN AÇTIĞI ÇUKURA DÜŞTÜ
AYDIN, ÖĞRENCİLERE KENDİ ELLERİYLE MENEMEN YAPTI
CHP HEYETİNDEN AK PARTİ YE ZİYARET
MTTB, YENİ ZELLANDA DA Kİ SALDIRIYI KINADI
MİLLETVEKİLİ FIRAT YAĞMUR ÇAMUR DİNLEMİYOR
SİNCİK MALATYA YOLUNA KAYA DÜŞTÜ
BİLAL ERDOĞAN DAN İKİ OLAYA DA TEPKİ
SALDIRIDA ÖLENLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI
KILIÇDAROĞLU NUN ADIYAMAN TEMASLARI
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz