18 Mart 2019
ara
Özel Haber
 
Öne Çıkanlar
 
Yazarlar
İSKENDER KORKUT
Seki Deniz Seki…
KAZIM ÇETİNKAYA
KUR’AN BİR VADİDE MÜSLÜMANLAR BAŞKA VADİDE
BAYKAN SARIKAYA
KIYAFETLE KIYAMET YAŞATMAK İSTEDİLER
MUSTAFA IŞILDAK
SUÇ, CEZA VE STAJ İLE İLGİLİ ÖNERİLER

 
Gazeteler
 
Hava Durumu
ADIYAMAN
 
Paylaş  

İLÇELERİMİZDEN HABERLER

9.3.2018

Kahta Belediyesi Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yemek programı düzenledi

Adıyaman’ın Kahta İlçe Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara yemek ikramında bulunuldu.
Kahta ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla şehit aileleri ve kadınlar Kahta Belediyesi tarafından düzenlenen yemek programında bir araya geldi. Yemek programında Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ve Kahta Belediye Başkan Yardımcısı Halil Geyik, şehit aileleri ve kadınlarla tek tek ilgilenerek onların sıkıntılarını dinledi.
Programda rahatsızlığı nedeniyle yemek programına katılamayan Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak’ın selamlarını katılımcılara ileten Kahta Belediye Başkan Yardımcısı Halil Geyik ise, “Belediye başkanımız 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla şehit ailelerimizi ve kadınlarımızı bir araya getirmek için yemek programı düzenledi. Ancak rahatsızlığı nedeniyle bu akşam aramıza katılmadılar. Belediye başkanımız adına tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Kadınlar Gününü tebrik ediyorum” dedi.


Kahta’da ‘Çocuk İstismarı’ konulu seminer verildi


Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Kadın ve Çocuk Hakları Derneği tarafından ‘Çocuk İstismarı’ konulu seminer düzenlendi.
Kadın ve Çocuk Hakları Derneğinde düzenlenen semirene Sosyal Hizmet Uzmanı Mehmet Ali Derin, Sosyal Hizmet Uzmanı Serap Kızıl, Kadın ve Çocuk Hakları Derneği Başkanı Emine Kardeş, protokol eşleri, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çocuk istismarına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen ‘Çocuk İstismarı’ konulu seminerde, istismarın yanlış yönleri hakkında katılımcılar bilgilendirilirken, çocuklarını cinsel istismardan korumak için ebeveynlere istismar hakkında eğitici animasyonlar izletildi. Seminerde, ailelerin çocuklarını istismardan korumak için çocukların güvenliklerini sağlamalarına ve mahremiyet eğitiminin verilmesine dikkat çekilerek okullardaki rehberlik servislerinin de etkin olarak çocuklara cinsel eğitim vermesi gerektiği vurgulandı. Çocuk İstismarı konulu seminerde konuşan Sosyal Hizmet Uzmanı Mehmet Ali Derin, “Çocuk ihmali ve istismarı konusunda ailelere çocukları istismar öncesi, istismar anı ve sonrasında korumak için eğitici bilgiler verilmeli. İstismarın doğru ve yanlış yönleri hakkında bilgilendirme yapılmalı. Fiziksel istismarın gözle görülebilir fakat cinsel istismar daha çok gizleniyor. İstismar olgusu her toplumda her sosyo-kültürel düzeyde görülür. İstismar daha çok yakın çevredeki kişiler tarafından gerçekleşmektedir. Bu anlamda istismar genelde evin içinde ev ile okul arasında gerçekleşmektedir” dedi.


Öğrencilere veteriner mesleği tanıtıldı


Adıyaman’ın Kahta Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine, EDEP Projesi kapsamında veterinerlik mesleği tanıtıldı.
EDEP Projesi kapsamında Kahta İmam Hatip Lisesine davet edilen Adıyaman Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Sırrı Öztürk tarafından veterinerlik mesleği hakkında Kahta Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine bilgilendirilmelerde bulunuldu. Yapılan bilgilendirilmede Veteriner Hekim Sırrı Öztürk, öğrencilere veteriner hekimliği mesleğinin önemi, eğitim süresi, çalışma koşulları, mesleğin zorlukları ve çalışma alanları konusunda bilgi verdi. 28 yıllık meslek deneyimini öğrencilerle paylaşan Veteriner Hekim Sırrı Öztürk, "Meslek tercihlerinizi yaparken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Veteriner hekimliği, sadece hayvan sağlığını korumaz. Aynı zamanda hayvanlardan insanlara geçen 200 hastalığında geçişlerini engellemek için mücadele verir” dedi. Veteriner Hekim Öztürk, mesleklerde başarılı olmanın en önemli sırrının mesleği sevmek olduğunu yeniliklere açık olmak ve çok çalışmak olduğunu ifade etti.
Mesleki tanıtımından sonra Veteriner Hekim Sırrı Öztürk, öğrencilerin merak ettiği soruları cevaplandırdı.


Kadınlar Gününde kadınlara karanfil ve fular dağıtıldı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Besni Kadın Kolları Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadınlara fular dağıttı.
CHP Besni İlçe Başkanı Hakan Kılıç ve parti üyelerinin de bulunduğu etkinlikte konuşan CHP Besni Kadın Kolları Başkanı Sibel Peyker, kadının değerini tek yürekte sevgi ve emek olduğunu vurguladı. Dünyayı uyanan kadınların değiştireceğine inandığını belirten Başkan Peyker, "8 Mart'lar kadının örgütlenme ve eşit yaşam hakkı için hak, hukuk, adalet ve demokrasi için mücadele günlerinin simgesidir. 8 Mart'lar dünyanın her yerinde her şehrinde kadının mücadele, özgürleşme ve dayanışma günüdür.


Engelliler gönüllü askerlik başvurusu yaptı


Adıyaman’ın Besni Anadolu Sakatlar Derneği ve Adıyaman Görmeyenler Engelli Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri Mehmetçiğe destek olma amacıyla gönüllü askerlik için başvuru yaptı.
Adıyaman Askerlik Şubesi önüne gelen her iki derneğin üyeleri gönüllü askerlik için askerlik şubesine dilekçe verdi.
Verilen dilekçeler sonrasında Anadolu Sakatlar Derneği Besni Şube Başkanı Ömer Arslan, Adıyaman Görmeyenler Engelli Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hikmet Yüksel ile dernek üyeleri, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Mücahit Avkıran, Besni İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ferhat Aydın ile bir araya geldi. Mehmetçiğe verilen desteklerden dolayı oldukça mutlu ve gururlu olduklarını dile getiren İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, “Ordumuz güçlü, mevcut gücümüz yeterli. Bu güzel niyetiniz bizleri gururlandırıyor, Allah razı olsun. Bizim için önemli olan niyettir, sizler dualarınızı esirgemediğiniz müddetçe ordumuz daha da güçlenecektir" dedi.


Kermeslerden elde edilen gelir Mehmetçiğe bağışlandı


Adıyaman'ın Besni ilçesinde kadınların ve Şehit Abidin Tanrıkolu Anadolu Lisesinin düzenlediği kermesten elde edilen gelir Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı ile Mehmetçik Vakfına bağışlandı.
Mehmet Erdemoğlu Parkında Besnili kadınlar tarafından düzenlenen kermesin geliri ile Şehit Abidin Tanrıkolu Anadolu Lisesinde düzenlenen kermesin geliri birleştirilerek Mehmetçiğe destek amaçlı Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı ile Mehmetçik Vakfına gönderildi.
Besnili kadınlar tarafından düzenlenen kermesten 31 bin TL, Şehit Abidin Tanrıkolu Anadolu Lisesi ise 6 bin 616 TL olmak üzere toplam 37 bin 616 TL, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı ile Mehmetçik Vakfına bağışlandı.


Çelikhan Devlet Hastanesinde Kadınlar Günü kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Adıyaman’ın Çelikhan Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hanife Bolat ile İdari ve Mali İşler Müdürü Ali Bulut, hastane çalışanlarına, hasta ve hasta yakınlarına karanfil dağıtıp 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.
Başhekim Hanife Bolat ile Müdür Ali Bulut, hastanede görev yapan bayan çalışanlara, bayan hasta ve hasta yakınlarına karanfil dağıtımı yaparak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.
Yapılan etkinlikle alakalı açıklamalarda bulunan Başhekim Bolat, “Hastane olarak hastanemizde çalışan kadın personelimiz, kadın hasta ve hasta yakınlarını ziyaret edip, bu anlamlı günde 8 Mart Dünya Kadınlar günlerini kutladık. Kadın hak ve hürriyetlerini hatırlatıp yaygınlaştırmak gayesini taşıyan ve her daim varlıklarına muhtaç olduğumuz saygıdeğer kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz” şeklinde konuştu.

Besni Devlet Hastanesinde "Böbreği Nasıl Koruyabiliriz?" konulu seminer verildi

Dünya Böbrek Günü nedeniyle Besni Devlet Hastanesi personellerine "Böbreği Nasıl Koruyabiliriz?" konulu eğitim semineri verildi.
Böbrek hastalığının, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülme sıklığının giderek artan bir sağlık sorunu olduğuna dikkat çeken Besni Devlet Hastanesi Başhekimi Üroloji Uzmanı Ali Helli, Dünya Böbrek Günü nedeniyle yaptığı açıklamada toplumun bilgilendirilmesinin önemine işaret etti.
Toplumda en sık görülen hastalıklar arasında yer alan diyabet, hipertansiyon gibi hastalıkların böbrek sorunlarının ortaya çıkmasını tetiklediğini söyleyen Üroloji Uzmanı Ali Helli, aşırı tuz kullanımı ve sigara içmenin de böbreklere zarar verdiğine dikkat çekti.

Samsatlı depremzede kadınlara karanfil dağıtıldı

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde depremzede kadınlara karanfil dağıtıldı.
Samsat Kaymakamı Sedat Sezik kamu kurumu amirleri ile birlikte konteynırlarda yaşayan depremzede kadınları ziyaret ederek 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla kendilerine karanfil dağıttı.
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Atal'ın ailesini de ziyaret eden Kaymakam Sezik ve beraberindekiler şehidin nenesi Zeynep Yılmaz'a karanfil vererek, bir sıkıntısının olup olmadığını sordu.

Engelli 3 çocuğa bakan annenin 8 Mart Kadınlar Gününü kutlandı

Adıyaman’ın Kahta İlçe Gençlik Merkezi genç üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla üç engelli çocuğuna bakan anneyi ziyaret etti.
Kahta Gençlik Merkezi genç gönüllüleri, 8 Mart Dünya Kadın Günü dolayısıyla üç engelli çocuk sahibi Müzeyyen Çetinkaya’yı ziyaret ederek Dünya Kadınlar Gününü kutladı. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününden haberi olmadığını söyleyen anne Çetinkaya, en mutlu günün çocuklarının yüzlerinin güldüğü gün olduğunu ifade etti.
Üç çocuğunu birçok hastaneye götürmesine rağmen, hastalıklarıyla ilgili herhangi bir çare bulamadığını belirten Müzeyyen Çetinkaya, “Gençlere hayatta sağlık ve huzur kadar hiçbir şeyin değerli değildir. Beş çocuğumdan üçünün engelli olmasına asla isyan etmiyorum. Çocuklarıma bakarken hiçbir zaman ‘öff’ demedim. Çocuklarımla sürekli konuşarak onları mutlu etmek için çaba gösteriyorum. Eşim, çocuklarımızın rahatsızlığından dolayı düzenli olarak bir iş yapamıyor. Eşim şuan işsiz, tek geçim kaynağımız devletin verdiği bakıcı parasıdır. Eğer devletin verdiği bu yardım olmasaydı. Onların ihtiyaçlarını karşılayamazdık. Rabbim devletimize zeval vermesin. Sağlık durumları iyi olan iki çocuğumdan birisi şuan Şırnak’ta vatani görevini yapıyor. Terhisine 40 gün kalmış. Allah, askerimizi sağ salim bize kavuştursun. Allah, tüm askerlerimizin yardımcısı olsun” dedi.
Gençlik Merkezi genç gönüllüleri, üç engelli çocuk sahibi Müzeyyen Çetinkaya’ya fedakarlıklarından dolayı kendisini takdir ederken, anne Çetinkaya’ya 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çiçek verdi.

AK Partili kadınlar Samsatlı depremzede kadınlarla buluştu

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 2 Mart 2017 tarihinde meydana gelen deprem dolayısıyla konteynırlarda yaşayan kadınlar AK Parti Samsat Kadın Kolları Başkanlığı koordinesinde bir araya geldi.
Halk Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda bir araya gelen kadınların toplantısına Samsat Kaymakamı Sedat Sezik, Belediye Başkanı Yusuf Fırat ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Tepe katıldı.
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Zeliha Karakuş yaptığı konuşmasında, kendilerine her konuda destek olan Samsat Kaymakamı Sedat Sezik ve Belediye Başkanı Yusuf Fırat'a teşekkür ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar gününün hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.
Belediye Başkanı Yusuf Fırat ise yaptığı konuşmasında, Samsatlı depremzede kadınların bir an önce konteynırlardan kurutularak kalıcı konutlara yerleştirilmeleri için çalıştıklarını belirtti.
Son olarak bir konuşma yapan Samsat Kaymakamı Sedat Sezik ise 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak, başta şehit aileleri olmak üzere bütün kadınların sağlık ve huzur içerisinde yaşamalarını temenni etti.Bu haber 2659 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :

Henüz Bu Habere Yorum Yapılmamış Yorum Yaz
 
Diğer Haberler
AHMET AYDIN DAN BESNİ İLÇESİNE MÜJDE
AK PARTİ DEN CHP YE ZİYARET
AK PARTİ TUT İLÇESİNDE MİTİNG GİBİ AÇILIŞ YAPTI
İHH KAHTA DA 150 YETİMİ SEVİNDİRDİ
TUT İLÇESİNDE KÖY YOLU ÇÖKTÜ
ÇELİKHAN DA KAR YAĞIŞI ULAŞIMDA ZORLUK YAŞATTI
KILIÇ KÖYÜ HİZMET BEKLİYOR
BESNİ DE CHP NİN SEÇİM İRTİBAT BÜROSU AÇILDI
ALKOL VE KUMARIN GİRMEDİĞİ İLÇE ÇELİKHAN
KAHTA İLÇESİNDE YEŞİL ODA HİZMETE AÇILDI
 
 
Trafik Kazaları
Yerel
Asayiş
Kültür Ve Sanat
İlçelerimiz
Özel Haber
Günün Haberi
Eğitim
Sağlık
Son Dakika
Politika
Spor
Gundem
Yaşam

 Adıyaman Haber |Gölbaşı Haber |Kahta Haber|Besni Haber|Gerger Haber|Samsat Haber|Adıyaman Resimleri|Yazarlar
SİTEMİZDE YAYINLANAN KÖŞE YAZILARINDAN VE YORUMLARDAN YAZARLAR VE YORUMCULAR SORUMLUDUR SİTEMİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR
SİTEMİZ BASIN-YAYIN AHLAK VE İLKELERİNE UYMAYI TAAHÜT EDER
haberinrotasi.com Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve Kaynak Gösterilemeden Yayınlanamaz. birajans.biz